سمپاشی موریانه

موریانه ها چه گونه حشراتی هستند ؟

موریانه ها حشراتی هستند که به صورت دسته جمعی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و لانه خود را در خاک و یا چوب می سازند . موریانه ها در طول روزهای بارانی فعالیت بیش تری می کنند . موریانه ها بسیار خطرناک هستند زیرا می توانند در عرض چندین سال بنیان یک خانواده را ویران کنند و از بین ببرند . در نتیجه سمپاشی موریانه را باید جدی گرفت .

انواع موریانه

 

مهم ترین نوع موریانه ها

موریانه زیرزمینی مهم ترین گونه موریانه ای است که در ایران وجود دارد . آن ها به زیر زمین علاقه دارند و بیش ترین مواد غذایی خود را از درختان، کنده های چوب، انبارهای نگه داری از چوب، پالت های جنس چوبی، دیوارهای خشتی که ترکیبی از کاه و گل و چوب هستند، تامین می کنند، اگر اقدامی برای مبارزه با موریانه ها صورت نگیرد، این حشرات می توانند آسیب های جدی را به محیط زیست اطراف ما وارد کنند .

علائم وجود موریانه در خانه

سست شدن لوازم چوبی : ممکن است ابتدا شواهد مستقیمی در مورد آلودگی وسایل خانه به موریانه مشاهده نکنید، اما این بدان معنی نیست که باید به این قضیه بی توجه باشید . قسمت های چوبی منزل را از نظر فرسایشی بررسی کنید . وجود سوراخ های چوبی و قسمت های تو خالی در ستون ها، کف و یا سازه های چوبی خانه نشانه های جدی وجود موریانه هستند . حتی با کمی دقت ممکن است خود موریانه ها و یا لانه آن ها را ببینید .

وجود فضله های قهوه ای : مدفوع موریانه به رنگ قهوه ای تیره و گرد است . پس در هنگام بررسی خانه به دنبال فضولات موریانه باشید . وجود فضولات موریانه در خانه نشان دهنده موریانه در خانه می باشد .

تونل های گلی : موریانه ها در مکان هایی که رطوبت دارد، رشد می کنند . آن ها بر خلاف مورچه ها در فضای باز دیده نمی شوند . آن ها از طریق تونل های زیر زمینی راه های ارتباطی خود را به یکدیگر متصل می کنند .

مبارزه با موریانه

 

مبارزه با موریانه ها

موریانه ها شاید برای سلامتی ضرری نداشته باشند، اما خسارات مالی زیادی از خود برجای می گذارند . مبارزه با انواع موریانه ها نیاز به سموم خاصی دارد که به صورت مایع یا طعمه های سمی تولید می شوند . صاحبان خانه و کارگاه معمولا نمی توانند به تنهایی محیط خود را سمپاشی کنند، چرا که این پروسه به اطلاعات تخصصی نیاز دارد . در نتیجه هر یک از سموم روی گونه ای خاص از موریانه ها تاثیر می گذارد که باید از آن ها اطلاع داست . توصیه می کنیم اگر در محیطی زندگی می کنید که آب و هوای مرطوب دارد و با چوب ها سرو کار دارید یا سازه های اصلی ساختمان از جنس چوب است، ریسک نکنید ! به طور منظم از افراد متخصص شرکت سمپاشی در این زمینه بخواهید  ساختمان را به طور کامل وارسی کرده و سمپاشی کند، تنها در این صورت است که از هجوم خطرناک این حشرات در امان می مانید .

چه زمانی را برای سمپاشی موریانه ها انتخاب کنیم ؟

اگر در زمانی که محیط منزل شما خالی از سکنه است برای سمپاشی اقدام کنید، قطعا کار فرد سمپاش راحت تر خواهد بود و شما هزینه کمتری بابت این کار می پردازید . در حالت دیگر ممکن است شما قصد نقل مکان داشته باشید، بنابراین قبل از این که اسباب کشی کنید، می توانید برای سمپاشی منزل جدید اقدامات لازم را انجام دهید و به لحاظ مالی در قیمت آن صرفه جویی کنید .

شرکت سمپاشی موریانه

 

سخن پایانی

اگر در زمینه مبارزه با آفات و حشراتی مانند موریانه به دنبال یک شرکت معتبر سمپاشی هستید، می توانید با شرکت  نگارین تندیس تماس حاصل فرمایید و از خدمات این مجموعه استفاده کنید . جهت برقراری ارتباط با این شرکت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس : ۰۹۱۰۱۸۶۷۳۱۷ – ۰۹۱۲۷۱۳۸۲۵۵

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *