سمپاشی کنه

کنه چیست ؟

کنه ها جانوران کوچک انگلی هستند . بند پا هستند و از راه خوردن خون موجودات دیگر مانند پستانداران، دوزیستان، خزندگان و … تغذیه می کنند .

به صورت کلی کنه ها به دو دسته تقسیم می گردند :

  • کنه سخت
  • کنه نرم

کنه های سخت دارای پوشش سخت هستند . آن ها در قسمت عقب خود سر کاذب دارند . تفاوت آن ها با کنه های نرم در قسمت جنس پوششی پشتی آن هاست . کنه های سخت در برابر هوای سرد مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و می توانند سرمای هوا را تحمل کنند ولی تخم آن ها مقاومت کمتری در برابر هوای سرد دارد . در هوای بهار و تابستان رشد و تکثیر کنه ها به بیش ترین میزان خود می رسد . کنه ها در محیط های بسیار خشک سریع از بین می روند اما در محیط های مرطوب به راحتی زندگی می کنند .

از تفاوت های عمده کنه های نرم و سخت می توان به تخمگذاری آن ها اشاره نمود . کنه های سخت در یک نوبت چندین هزار تخم می گذارند، در حالی که کنه های نرم در هر نوبت تعداد کمی تخم می گذارند .

برخی از کنه های سخت تمام عمر خود را روی بدن یک میزبان می گذرانند که در اصطلاح به این نوع زیستن، زیستن تک میزبانه می گویند .

تشخیص این که کنه موجود در محل زندگی شما از چه نوعی است توسط متخصصین مقابله با کنه به سادگی قابل انجام است .

عمر کنه

با توجه به این که چرخه زندگی کنه ها متفاوت است، ولی حداقل ۱ تا ۲ سال بابت تکمیل کردن این چرخه نیاز است تا یک کنه به مرحله تخم ریزی برسد . گاهی برخی کنه ها مانند اورنیتودوروس تا ۲۵ سال عمر می کنند .

راه های مقابله با کنه توسط انسان

  • از پیاده روی در چمن ها، مراتع و علف زارهای مشکوک به وجود کنه خودداری نمایید .
  • در زمان مراجعه به مکان های مشکوک، از لباس های روشن استفاده کنید .
  • به بدن یا لباس خود اسپری دفع حشرات بزنید .
  • در مراجعه به محل های آلوده پس از خروج، شروع به بازرسی لباس و بدن خود نمایید تا حشره ای به شما نچسبیده باشد .

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه و مبارزه با کنه امری تخصصی و حساس است . گاها دیده شده افرادی که با مشکل حضور کنه مواجه شده اند، برای مبارزه با کنه خود اقدام به تهیه سم کنه از عطاری و سم فروشی ها نموده اند . سموم استفاده شده برای سمپاشی کنه توسط یک شرکت سمپاشی، از ترکیب معین و مشخص چندین سم بوده است، تا بتوان نام آن را سم کنه گذاشت و به مقابله با کنه رفت .

در صورتی که سم استفاده شده به صورت استاندارد نباشد و باعث از بین رفتن کنه نشود، عاملی بر مقاوم شدن کنه ها بوده و این بار کار سخت تر می شود .

سخن پایانی

اگر برای سمپاشی و مبارزه با کنه به دنبال یک شرکت معتبر سمپاشی هستید، با شرکت سمپاشی نگارین تندیس از طریق ۰۹۱۲۷۱۳۸۲۵۵ تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *