سمپاشی کنه

کنه چیست ؟

کنه ها جانوران کوچک انگلی هستند . بند پا هستند و از راه خوردن خون موجودات دیگر مانند پستانداران، دوزیستان، خزندگان و … تغذیه می کنند .

به صورت کلی کنه ها به دو دسته تقسیم می گردند :

  • کنه سخت
  • کنه نرم

کنه های سخت دارای پوشش سخت هستند . آن ها در قسمت عقب خود سر کاذب دارند . تفاوت آن ها با کنه های نرم در قسمت جنس پوششی پشتی آن هاست . کنه های سخت در برابر هوای سرد مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و می توانند سرمای هوا را تحمل کنند ولی تخم آن ها مقاومت کمتری در برابر هوای سرد دارد . در هوای بهار و تابستان رشد و تکثیر کنه ها به بیش ترین میزان خود می رسد . کنه ها در محیط های بسیار خشک سریع از بین می روند اما در محیط های مرطوب به راحتی زندگی می کنند .

از تفاوت های عمده کنه های نرم و سخت می توان به تخمگذاری آن ها اشاره نمود . کنه های سخت در یک نوبت چندین هزار تخم می گذارند، در حالی که کنه های نرم در هر نوبت تعداد کمی تخم می گذارند .

برخی از کنه های سخت تمام عمر خود را روی بدن یک میزبان می گذرانند که در اصطلاح به این نوع زیستن، زیستن تک میزبانه می گویند .

تشخیص این که کنه موجود در محل زندگی شما از چه نوعی است توسط متخصصین مقابله با کنه به سادگی قابل انجام است .طول عمر کنه

 

عمر کنه

با توجه به این که چرخه زندگی کنه ها متفاوت است، ولی حداقل ۱ تا ۲ سال بابت تکمیل کردن این چرخه نیاز است تا یک کنه به مرحله تخم ریزی برسد . گاهی برخی کنه ها مانند اورنیتودوروس تا ۲۵ سال عمر می کنند .

راه های مقابله با کنه توسط انسان

  • از پیاده روی در چمن ها، مراتع و علف زارهای مشکوک به وجود کنه خودداری نمایید .
  • در زمان مراجعه به مکان های مشکوک، از لباس های روشن استفاده کنید .
  • به بدن یا لباس خود اسپری دفع حشرات بزنید .
  • در مراجعه به محل های آلوده پس از خروج، شروع به بازرسی لباس و بدن خود نمایید تا حشره ای به شما نچسبیده باشد .

شرکت سمپاشی کنه

 

شرکت سمپاشی کنه

سمپاشی کنه و مبارزه با کنه امری تخصصی و حساس است . گاها دیده شده افرادی که با مشکل حضور کنه مواجه شده اند، برای مبارزه با کنه خود اقدام به تهیه سم کنه از عطاری و سم فروشی ها نموده اند . سموم استفاده شده برای سمپاشی کنه توسط یک شرکت سمپاشی، از ترکیب معین و مشخص چندین سم بوده است، تا بتوان نام آن را سم کنه گذاشت و به مقابله با کنه رفت .

در صورتی که سم استفاده شده به صورت استاندارد نباشد و باعث از بین رفتن کنه نشود، عاملی بر مقاوم شدن کنه ها بوده و این بار کار سخت تر می شود .

سخن پایانی

اگر برای سمپاشی و مبارزه با کنه به دنبال یک شرکت معتبر سمپاشی هستید، با شرکت سمپاشی نگارین تندیس از طریق ۰۹۱۲۷۱۳۸۲۵۵ تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *