سمپاشی مورچه

 سمپاشی مورچه باید به گونه ای انجام شود که تمام کلونی مورچه ها از بین بروند. زیرا بر حسب نوع مورچه و شرایط و محیط زندگی آنها نحوه سمپاشی و انتخاب سموم تغییر پیدا می کند. مجموعه نگارین تندیس ابتدا سموم مخصوص مورچه را ساخته و سپس اقدام به سمپاشی دقیق و کامل توسط نیروهای متخصص می کند، تا به طور کامل محیط پاکسازی شود.

بررسی زندگی مورچه ها

مورچه ها حشرات اجتماعی هستند که همانند زنبور عسل زندگی گروهی دارند. امروزه بیشتر از ۱۲ هزار گونه از مورچه طبقه بندی شده و معمولاً آنها را بر اساس شاخک ها و ساختار گره مانند بدنشان دسته بندی می کنند. تعداد اجتماع مورچه ها در یک کلونی بیشتر از ۱۰ مورچه شکارچی گرفته، تا چندین مورچه ساده، مورچه عقیم ماده، مورچه های کارگر و مورچه های سرباز تشکیل می دهند.

گروه بندی مورچه ها در هر کلونی بسته به شرایط آب و هوایی و جغرافیای منطقه کره زمین تغییر پیدا می کند. مورچه ها در تمام نقاط کره زمین به غیر از جزایر دور افتاده زندگی می ‌کنند و از مهمترین علل موفقیت مورچه ها توانایی زندگی اجتماعی و انطباق پذیری با محیط زیست است.

از بزرگترین مشکلاتی که مورچه ها ایجاد می کنند، آلوده کردن مواد غذایی است؛ زیرا مورچه ها باکتری هایی بر روی بدنشان وجود دارد که با حرکت در محیط مختلف خانه سبب انتشار آلودگی ها می شوند. همچنین با نفوذ مورچه ها به انبار مواد غذایی و یا مزارع ممکن است در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از مواد غذایی از بین برود. به همین سبب سمپاشی مورچه در چنین شرایطی ضرورت پیدا می کند. 

دفع و سمپاشی مورچه
سمپاشی کردن مورچه

دلایل کنترل و سمپاشی مورچه

با توجه به اینکه مورچه ها حشرات اجتماعی بوده و دارای طیف وسیعی از لحاظ شیوه زندگی و نوع تغذیه وجود دارند؛ نیاز است که با روش های کنترل و سمپاشی مورچه مناسب با هر دسته و گروه آشنایی داشته باشید.  

سمپاشی برای مورچه جزء فعالیت های تخصصی مراکز فعال در این حوزه است؛ چرا که مورچه ها زندگی های دسته جمعی دارند و نیاز است که سمپاشی به گونه ای صورت بگیرد که تمام کلونی به یکباره از بین بروند. زیرا در صورت باقی ماندن تعداد کمی از مورچه ها ممکن است مجدد کلونی آنها تشکیل شده و در محیط افزایش پیدا کند.

بسیاری از افراد معتقدند که مورچه ها حشرات بدون آزار هستند و حضور آنها در فضاهای داخلی مشکل ایجاد نمی کند. اما در واقعیت این حشرات مشکلات زیادی برای خانواده ها به وجود می آورند که از مهمترین آنها می توان به گاز گرفتگی اعضای خانواده و حمله به مواد غذایی اشاره کرد. آشنایی با روش های کنترل و سمپاشی محیط برای از بین بردن مورچه ضرورت پیدا می کند.

بهترین سموم دفع کننده مورچه

معمولاً شرکت های فعال در زمینه سمپاشی مورچه با شناسایی موقعیت مکانی و محل مورچه ها و تشخیص نوع آنها از لحاظ مورچه های ریز، مورچه های بالدار و سایر مورچه های دیگر مشخص می کنند که از چه سمی استفاده شود.

مورچه ها می توانند در داخل و خارج از فضای منزل به راحتی زندگی کنند، پس نیاز است از سمومی استفاده شود که تأثیر منفی بر روی طبیعت ایجاد نکند و همچنین بتواند به طور دقیق و کامل مورچه ها را از بین ببرد.

برخی از سمومی که در حشره کش های بازاری وجود دارد شامل موارد ذیل است:  

نئونیکوتینوئیدها

این سم جزء مواد شیمیایی است که از طریق پوست جذب می شود. 

ایورمکتین

یک ماده شیمیایی است که برای سیستم عصبی و بارداری مضر است.  

فیپرونیل

در صورت هضم مسمومیت های خطرناک ایجاد می کند.

ارگانوفسفات ها و کاربامات

این ماده برای کودکان و سیستم عصبی آنها مضر بوده و در صورت استنشاق و ارتباط با پوست بدن سرطان ایجاد می کند.  

تمامی سموم ذکر شده در حشره کش های موجود در بازار وجود دارند، پس استفاده متعدد از آنها جهت از بین بردن مورچه ها بسیار خطرناک است. بهترین سم برای از بین بردن مورچه به طور کامل و حذف کلونی آنها از محیط زندگی را باید از مراکز معتبر که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند تهیه کنید. چرا که سمپاشی مورچه برای ریشه کن کردن آن بدون آسیب به محیط زیست و سازگار بودن با آن کاری تخصصی است.  

سم دفع کننده مورچه
ایمنی در سمپاشی مورچه

توصیه های ایمنی از سمپاشی مورچه ها

طبیعتاً سمپاشی مورچه در محیط مسکونی، بیمارستان ها، هتل ها و مسافرخانه ها و مواردی از این قبیل با هزینه روبه‌رو است. زیرا باید بر اساس استانداردهای دقیق و بررسی های محیط انجام شود. پس رعایت کردن برخی از توصیه های ایمنی در هنگام سمپاشی محیط برای حفظ جان افراد حاضر و جلوگیری از ایجاد مشکلات برای سلامتی آنها ضرورت پیدا می کند. 

در صورتی که سمپاشی برای مورچه ها در محیط توسط مراکز متخصص و حرفه ای انجام شود، توصیه های ایمنی پس از سمپاشی به تمام اهالی ارائه می گردد و مراحل سمپاشی به گونه ای صورت می گیرد که مورد تأیید وزارت بهداشت قرار داشته باشد.

در این بخش به چند توصیه مهم پس از سمپاشی محیط برای از بین بردن مورچه اشاره می کنیم: 

  • از مصرف تمامی مواد غذایی که در محیط به سموم آغشته شده خودداری کنید.
  • قبل از هوادهی محل سمپاشی شده به هیچ عنوان وارد محل نشوید.
  • پس از پایان مراحل سمپاشی مورچه ها، تمامی راه های ورودی و خروجی را برای عبور جریان هوا باز بگذارید.
  • تا زمانی که رطوبت سموم وجود دارد، احتمال مسمومیت آن زیاد است.
شرکت سمپاشی مورچه
شرکت سمپاشی مورچه

ریشه کن کردن مورچه با کمک نگارین تندیس

یکی از مهمترین دلایل افزایش مورچه ها در محیط مسکونی و همچنین هتلینگ ها رعایت نکردن بهداشت است. در صورت باقی ماندن خرده های غذا و خرده های نان بر روی زمین و باقی ماندن برای طولانی مدت در سطل های زباله سبب جذب مورچه ها در محیط می شود.  

گاهی اوقات مورچه ها به همراه آذوقه های دیگر به محیط منزل وارد می شوند که حضور آنها در محیط با پیدا کردن درز و شکاف در بخش های مختلف خانه سبب افزایش و تکثیر آنها می شود. در چنین شرایطی برای ریشه کن کردن مورچه ها باید از مجموعه نگارین تندیس کمک بگیرید.  

معمولاً کارشناسان این مجموعه برای ریشه کن کردن مورچه ها از سموم مایع مخصوص مورچه متناسب با محیطی که قرار است سمپاشی صورت بگیرد، استفاده می کنند.

درخواست خدمات سمپاشی مورچه جهت پاکسازی تمامی محیط ها کافیست با کارشناسان ما ارتباط بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان در محل شما حاضر شوند و پس از بررسی دقیق و کامل محیط  در یک روز مشخص اقدام به سمپاشی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *