حشرات خانگی و از بین بردن آن ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر سایت
  • در : 11:00 ق.ظ

با شروع فصل گرما , هجوم انواع حشرات به خانه ها بسیار زیاد می شود . گاهی برخی حشرات با خود آلودگی هایی به همراه می آوردند . برای دفع حشرات و از بین بردن آن ها راه کار هایی ارائه خواهیم داد تا از دست حشرات رهایی یابید . همراه ما باشید :

مگس های سفید یا بالک ها

حشرات سفید رنگ خانگی , سفید بالک ها یا مگس های سفید اندازه کوچکی دارند و می توانند تز طریق مجاری تنفسی وارد دهان و بینی و ریه ها شوند . این مگس ها می توانند ناقل بیماری باشند بنابراین وجود آن ها در خانه خطرناک است . همچنین بالک ها به گیاهان آسیب می زنند .

راه حل هایی برای از بین بردن حشرات سفید

برای از بین بردن این حشرات موزی , بهترین کار استفاده از کفشدوزک ها است . کفشدوزک ها برای انسان خطرناک نیستند اما اگر مایل به استفاده از آن ها در خانه نیستید باید از طریق سمپاشی , حشرات را از بین ببرید .

با استفاده از صابون ضد مگس , می توانید حشرات و مگس های سفیدی که وارد خانه شده اند را از بین ببرید .

می توانید از مواد طبیعی استفاده کنید . کافی است یک عدد سیر کامل , یک عدد پیاز و به مقدار یک قاشق چای خوری فلفل کاین تهیه کنید . همه مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا خمیری شکل شود . با استفاده از یک صافی آب مواد را بگیرید . آب مواد را این بار با مایع ظرفشویی مخلوط کنید . سپس محلول بدست آمده را بر سطوح مورد نظر اسپری کنید . این محلول به راحتی مگس های سفید یا بالک ها را از بین خواهد برد .

مورچه ها

مورچه ها یکی از انواع حشرات هستند که در اکثر خانه ها وجود دارند . تعداد زیاد آن ها موجب مزاحمت می شود . مورچه ها با شروع فصل گرما تعدادشان زیاد می شود .

استفاده از دارچین

یکی از راه حل ها برای از بین بردن و دفع مورچه ها استفاده از دارچین است . یا می توانید تکه های چوب دارچین را در محل های مورد نظر قرار دهید و یا روغن دارچین تهیه کنید , با ۲۴۰ میلی لیتر مخلوط کنید و سپس در محل مورد نظر اسپری کنید .

دارچین باعث بهم خوردگی سیستم عصبی مورچه ها می شود و در نتیجه باعث می شود که آن ها نتوانند از طریق فرومون ( تنها راه ارتباطی مورچه ها ) با یکدیگر ارتباط بگیرند .

ساخت سم برای مورچه ها

یک راه دیگر برای خلاصی از دست این حشرات , ساخت سم خانگی است . برای ساخت این سم کافی است مقداری آب را با شکر و مقداری اسید بوریک کخلوط کرده و در داخل ماکروویو گرم کنید , سپس گلوله های پنبه ای را به این سم آغشته کنید و در محل های مورد نظر قرار بدهید . چند روز طول می کشد تا تمام مورچه ها مسموم شوند . وجود شکر در این سم باعث جذب مورچه ها و ترغیب آن ها به خوردن سم می شود .

سرکه سفید

سرکه نوعی سفید کننده بسیار خوب است . اما بوی نامطبوع و تند و غلیظی دارد که از قضا این بو برای مورچه ها بسیار نا مطبوع است . استفاده از سرکه به فرار دادن مورچه ها بسیار کمک می کند .

مقداری آب و سرکه را در ظرفی ریخته و در محل مورد نظر اسپری کنید .

استفاده از تفاله های قهوه

طبق تحقیقات قهوه می تواند رد بویی که مورچه ها به وسیله آن مسیر خود را پیدا می کنند را از بین ببرد . بنابراین می توانید با استفاده از تفاله قهوه موجب اختلال در رفت و آمدشان شوید .

حشرات ریز گلدان

یکی دیگر از انواع حشرات که در خانه ها وجود دارد پشه های ریز در اطراف گلدان هاست . می توانید برای دفع آن ها روی یک دستمال مقداری پیف پاف بزنید و دستمال را بر روی خاک گلدان قرار دهید . این کار را به مدت دو هفته انجام دهید و چند روز به گلدان ها آب ندهید . فقط هر روز یک الی دو بار خاک گلدان را جا به جا کنید تا هوا بکشد . به دلیل آن که طول عمر و تولید این حشرات ۵ روز است .

می توانید از روش پوست لیمو هم استفاده کنید . برای این کار مقداری پوست لیمو ترش را رنده کنید و بر روی خاک گلدان بریزید .

توجه داشته باشید که آبیاری زیاد گلدان ها باعث تولید پشه می شود . رطوبت زیاد خاک باعث تولید این پشه ها می شود .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *