سمپاشی خرخاکی

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 9:37 ب.ظ

خرخاکی چیست ؟

در این قسمت از مقاله کمی با خرخاکی ها آشنا شویم . حشره خرخاکی از جمله حشرات خانگی سخت پوستی می باشد که دارای ۱۰ جفت پا است و در واقع اگر بخواهیم تعداد تک تک پاهای آن ها را بدانیم ۲۰ عدد پا دارند . خرخاکی ها جزء معدود سخت پوستانی هستند که دائما در خشکی زندگی می کنند . این حشرات در هنگام خطر به شکل یک توپ گرد درآمده و حالت تدافعی به خود می گیرند .

شاخک هایی که روی سر خرخاکی قرار دارد به آن ها در پیدا کردن راه کمک می کند و همچنین با کمک آن ها می تواند بوی مواد شیمیایی را حس کند .

خرخاکی ها در مکان هایی که رطوبت وجود دارد، زندگی می کنند . وجود خرخاکی در خانه به شما وجود رطوبت در خانه را هشدار می دهد . زیرا خرخاکی برای زنده ماندن به رطوبت نیاز دارد .

تغذیه و فوائد خرخاکی

خرخاکی ها بیش تر از فضولات حیوانی، کپک و پسماندهای گیاهان و غیره تغذیه می کنند . خرخاکی معمولا آفت به حساب نمی آید . حتی به گفته بعضی وجود این بندپایان در خاک مانند کرم خاکی باعث ایجاد حفره هایی در خاک و کمک به تهویه خاک می کند .

نیش خرخاکی

باید بگوییم که خرخاکی نیش نمی زند و گاز هم نمی گیرد . آن ها اصلا ارگانی که برای نیش زدن تعبیه شده باشد ندارند و شاخک های انتهایی بدن آن ها برای هدایت خرخاکی است .

برای دور کردن خطرات احتمالی از خود ماده ای ترشح می نمایند که به انسان آسیب نمی رساند اما حضور تعداد زیاد آن ها در منازل انجام سمپاشی منزل را ضروری می کند چون سلامت محیط زندگی را به مخاطره می اندازند . برای انجام سمپاشی خرخاکی حتما با یک شرکت سمپاشی مشورت نمایید .

سم مخصوص خرخاکی

همواره توصیه می گردد که برای از بین بردن همیشگی خرخاکی از شرکت های سمپاشی کمک بخواهید تا با بررسی محیط بهترین سم را در بهترین زمان استفاده نمایند چون در واقع بهترین راه برای مبارزه با این حشره سمپاشی می باشد .

شرکت سمپاشی نگارین تندیس سمپاشی خرخاکی را انجام می دهد اما برای از بین بردن یک یا دو مورد از این حشره می توانید سم سوسین را با آب حل کرده و استفاده نمایید .

جلوگیری از ورود خرخاکی

  • خانه را خشک نگه دارید .
  • از آن جایی که این حشرات مکان های مرطوب را دوست داشته و در آن جا رشد می کنند، با استفاده از فن، کولر یا بخاری تمامی رطوبت را از خانه دور کرده و مکان را کاملا خشک کنید .
  • تمامی شکاف های اطراف خانه که ممکن است این موجودات به آن جا راه پیدا کرده و تخم گذاری کنند را پر کنید .

سخن پایانی

اگر برای سمپاشی خرخاکی به دنبال یک شرکت معتبر هستید، با شرکت سمپاشی نگارین تندیس تماس حاصل فرمایید . این شرکت از سموم فرانسوی و آلمانی برای از بین بردن خرخاکی ها استفاده می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *