سمپاشی شپش

سمپاشی شپش از مهمترین خدمات برای جلوگیری از شیوع این حشره کوچک خونخوار در شرایط منازل، آپارتمان ها، بیمارستان، ادارات، هتل ها و تمامی فضاهای دیگر صورت می ‌گیرد. به دلیل ویژگی ‌های خاص شپش نیاز است سمپاشی شپش تخصصی برای نابودی و ریشه کن کردن آن انجام شود و در این زمینه می توانید از مجموعه نگارین تندیس کمک بگیرید.

بررسی انواع شپش

شپش هایی که با انسان در ارتباط هستند، جزء انگل های خارجی محسوب می شوند که از زمان خارج شدن از تخم برای زنده ماندن نیاز به خوردن خون انسان و سایر جانوران زنده دیگر دارند. معمولاً شپش جزء حشرات کوچک خون خوار است که با قرار گرفتن بر روی پوست جانداران مانند انسان و سایر پستانداران و پرندگان زندگی می کند.

انواع شپش با توجه به محل زندگی و نوع آسیب هایی که وارد می کنند وجود دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم: 

شپش پرندگان 

شپش پرندگان در بدن انسان هم زندگی می‌ کند و بر روی درزهای لباس پنهان می شوند.

شپش سر 

از شایعترین نوع شپش هایی که انسان را درگیر می کند، شپش سر است که گاهی اوقات به دلیل عدم پاکیزگی محیط و گاهی اوقات ممکن است از افراد دیگر انتقال پیدا کند.  

شپش بدن 

شپش بدن شباهت زیادی به شپش سر دارد اما به جای پوست سر در لباس انسان ها پنهان می شوند.

در صورت مشاهده هر کدام از این شپش ها در محیط خودبهتر است اقدام به سمپاشی شپش نمایید که عملیات سمپاشی باید توسط یک شرکت معتبر انجام شود، تا با توجه به زمان رشد و تکثیر شپش ها به طور کامل ریشه کن گردند.  

دلایل نیاز به سم پاشی محیط برای شپش

شپش جزء حشرات خونخوار است که ابعاد بسیار کوچکی دارد و با چسبیدن بر روی پوست انسان ها و تمامی پستانداران و پرندگان می تواند به سرعت تولید مثل کند. در حال حاضر که سه نوع شپش در تمام دنیا وجود دارد، هر سه نوع آن با بدن انسان سازگار بوده و به محض رسیدن به انسان ها به راحتی در میان البسه و موهای بدن آنها جای می گیرند.

 پس از مدت زمان کوتاهی با گزش بدن انسان باعث سوزش و خارش شدید پوستی می شوند که در صورت حمله بیش از حد شپش ها تب تیفوسی، تب راجعه و تب خندق هم به افراد منتقل می گردد؛ گاهی مواقع این بیماری ها زندگی هزاران نفر را به خطر می‌ اندازند.  

 به همین سبب نیاز است که با حس کردن حمله شپش ها به سمت خانه و خانواده و تمامی مکان های عمومی دیگر مانند هتل ها، بیمارستان ها و مدارس باید عملیات سمپاشی انجام شود.  

در محیط های عمومی مانند بیمارستان، هتل، مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی بزرگ شپش ها به وفور یافت می شوند که مهم ترین دلیل آن عدم رعایت نظافت است. بهداشت و شستشوی مرتب به عنوان بزرگ ترین دشمن شپش به شمار می رود. اما گاهی اوقات حضور یک فرد آلوده به این محیط ها سبب انتقال شپش به افراد دیگر می شود و در چنین شرایطی رعایت بهداشت هم تأثیر زیادی ندارد و باید عملیات سمپاشی شپش صورت بگیرد تا محیط کاملاً تمیز و پاکسازی شود.  

هزینه سمپاشی شپش

قطعاً سمپاشی در محیط های مختلف در صورتی که به شکل تخصصی انجام شود، هزینه بردار است. اما به راحتی نمی توان یک هزینه ثابت برای سمپاشی محیط در نظر گرفت. زیرا عوامل زیادی وجود دارند که در نحوه سمپاشی ها تأثیر می گذارند.

بسته به محیطی که به شپش آلوده شده به جزء محیط های مسکونی، تجاری، اداری، هتلینگ، بیمارستان ها و سایر فضاهای دیگر نحوه سمپاشی تفاوت پیدا می کند.

در این بخش به بررسی مهمترین عواملی که بر روی هزینه سمپاشی شپش تأثیر مستقیم ایجاد می کند می پردازیم:

میزان شدت آلودگی محیط  

هر چقدر که یک محیط آلودگی بیشتری داشته باشد، نیاز است که از سم بیشتر هم برای محیط استفاده شود.

متراژ فضا

متراژ فضا بسته به محیط های مسکونی، درمانی و سایر موارد دیگر مشخص می شود. هر چقدر که فضای بیشتری نیاز به سمپاشی داشته باشد، در نتیجه وقت و هزینه بیشتری هم برای آن صرف می شود.  

کیفیت سم 

استفاده از سم های مرغوب و با کیفیت بالا موجب ریشه کن شدن کامل شپش ها از محیط می ‌شود که در نتیجه باید هزینه بالاتری را بپردازید.

تکرار مجدد سمپاشی  

در صورت وجود تعداد زیادی از شپش ممکن است لازم باشد تا سمپاشی شپش مجدد در چندین دوره تکرار شود، تا تمامی تخم شپش ها که در محیط به جای مانده هم از بین بروند.  

بهترین شرکت سمپاشی شپش

در شرایط حال حاضر به دلیل تغییرات آب و هوایی سر کله شپش ها در بسیاری از منازل و هتل ها و مراکز دیگر پیدا می شود. ممکن است که یک فرد آلوده در محیط مدرسه سایر دانش آموزان دیگر را آلوده کرده و آنها هم اعضای خانواده را درگیر این مشکل کنند. به همین سبب تقاضا برای سمپاشی شپش روز به روز بیشتر می شود. 

مشکلات و خطرات زیادی که در یک سمپاشی غیر اصولی به وجود می آید، غیرقابل جبران بوده و ممکن است اثرات زیان باری را بر روی ریه افراد خانواده به جای بگذارد. به همین دلیل لازم است که حتماً سمپاشی محیط به طور کامل و دقیق انجام شود، تا هرگونه آثار شپش از بین برود. 

در هنگام انتخاب یک شرکت معتبر برای سمپاشی نیاز است که به برخی از ویژگی های آنها توجه کنید: 

  • پاسخگویی شرکت ها در اسرع وقت و اقدام به سمپاشی محیط از ویژگی های منحصر به فرد یک مجموعه با خدمات خوب است.  
  • برخورداری از تجهیزات مناسب برای پاکسازی خانه از شپش به طور کامل ضرورت دارد.  
  • استفاده از سموم ایمن و قوی برای از بین بردن شپش ها به طور کامل موجب می‌ شود تا جهش ژنتیکی به وجود نیامده و به طور ناگهانی شپش ها افزایش پیدا نکند.

در صورت مشاهده شپش در محیط منزل، بیمارستان، هتل و سایر مراکز دیگر جهت از بین بردن آنها در کلیه بخش ها مانند رختخواب، لباس ها، فرش و مبلمان بهتر است با سرعت با شرکت نگارین تندیس ارتباط برقرار کنید. زیرا این مجموعه از معتبرترین مراکز فعال در زمینه سمپاشی است.

چرا که در کنار داشتن نیروهای متخصص و حرفه ای از مواد استاندارد و تکنولوژی های پیشرفته و بروز برخوردار است. از مهمترین مزایای تماس با این مجموعه برای سمپاشی شپش دریافت قیمت مقرون به صرفه و اطمینان از ریشه کن شدن شپش ها در محیط می باشد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *