سمپاشی عقرب

نگاهی کوتاه به عقرب ها

حدود ۱۳۰۰ گونه حشره عقرب در سراسر جهان شناسایی شده است . عقرب ها دارای بدن دراز و دم بند بند می باشند که نیش سمی خود را در آن مخفی کرده اند . عقرب ها دارای هشت پا هستند و مشخصه اصلی آن ها دم آن هاست که به عقب برگشته و علت اصلی نامگذاری این حشره به نام کژدم درست همین دم کج اوست که در واقع نوعی وسیله دفاعی برای او به حساب آمده و غده های زهری خود را در آن نگاه می دارد و به وسیله آن مانع از حمله دشمن به خود می شود .

خطر نیش عقرب

آیا نیش عقرب خطرناک است ؟

همه عقرب ها سم دارند و تعداد معدودی از آن ها هستند که دارای سم خطرناک می باشند و در اثر گزش آن ها انسان دچار مشکل جدی می شود . به طور کلی سم عقرب ها دارای دو تیپ متفاوت می باشد . سم گروه اول روی اعصاب مرکزی تاثیر می گذارد و سم گروه دوم روی بافت بدن و آن را فاسد کرده و عضله نکروز می شود . زمان طلایی برای رساندن فرد عقرب گزیده به بیمارستان حداکثر دو ساعت است .

زیستگاه و سکونت عقرب

عقرب ها بیش تر در مناطق مرکز، جنوب و جنوب غربی ایران یافت می شوند . عقرب ها در آب و هوای بسیار خشک زندگی می کنند . با این وجود آن ها به از دست دادن رطوبت خود و پنهان شدن در مکان های مشکوک در طول روز بسیار حساس هستند . آن ها بیش تر آب خود را از طعمه به دست می آورند .

پیشگیری از عقرب زدگی

 

روش های پیشگیری از عقرب زدگی

  • نصب توری بر روی درها و پنجره ها
  • بهسازی محیط های فرسوده محل زندگی
  • از پا برهنه رفتن در محیط باز بخصوص در شب خودداری کنید .
  • برای خوابیدن در محیط باز از تخت استفاده شود .
  • از انباشتن سنگ، چوب و علوفه در اطراف محیط مسکونی به مدت طولانی خودداری شود .
  • قبل از پوشیدن لباس و قبل از ورود به تختخواب از عدم حضور جانور اطمینان حاصل شود .
  • انجام عملیات سمپاشی عقرب به صورت دوره ای

شرکت سمپاشی عقرب

شرکت سمپاشی عقرب

عقرب حشره ای فوق العاده قوی می باشد . از بین بردن آن کار بسیار سختی است . در مناطق روستایی نگهداری طیور سبب کاهش جمعیت عقرب ها می شود . شرکت سمپاشی نگارین تندیس این اطمینان خاطر را به شما عزیزان می دهد که با استفاده از سموم خاص دیگر شما عقربی نخواهید دید . سه نوع سم از سه گروه متفاوت با هم مخلوط می شود و سمی را تشکیل می دهد که به طور کامل عقرب را از بین می برد . در صورت مشاهده عقرب فقط کافی است با شماره ۰۹۱۲۷۱۳۸۲۵۵ تماس حاصل فرمایید تا عملیات سمپاشی برای از بین بردن این حشره صورت گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *