سمپاشی پارکینگ

امروزه در منازل یکی از قسمت هایی که با بیرون تقریبا ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارد پارکینگ می باشد.

چه منازل ویلایی و حیاط دار و چه مجتمع های مسکونی.  در هر دو مورد به علت ورود و خروج وسائل نقلیه و افراد  پارکینگ ها می توانند محل هایی برای تجمع آلودگی و میکروب  و یا حتی ویروس باشند. به همین دلیل لازم است در مورد این مکان و تمیزی آن توضیحاتی داده شود. در ادامه ما به بررسی دقیق سمپاشی پارکینگ می پردازیم.

برای بهترین نتیجه در این زمینه می توانید به مرکز سمپاشی نگارین مراجعه کنید.

 

نظافت، تمیزی و سمپاشی در انواع پارگینگ ها

پارکینگ ها انواع مختلفی دارند. نظافت و تمیزی آن ها اهمیت بسیاری دارد. در ادامه این بخش به دقت این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

  • پارکینگ های ویلایی

  • پارکینگ های ویلایی با قرار داشتن در محیط باز و گردش هوا در دو حالت  ساخته می شوند.

  • اسثفاده از سایبان

 

سمپاشی در انواع پارگینگ ها

این مدل از پارکینگ برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید طراحی شده است. برای تمیزی این محل بایستی شستشوی کف پارکینگ را در زمان ها و ایام معینی در برنامه داشت. ضد عفونی و سمپاشی در این گونه محل ها هر چند خیلی ضروری به حساب نمی آید اما در سطح محدودی لازم می باشد.

خصوصا در پارکینگ های داخل فضای باز. چرا که باز هم ممکن است به علت خنکی و دوری از آفتاب محل زندگی حشرات موذی و گزنده باشد. البته پارکینگ های مکان های خاص مانند بیمارستان ها نیاز به ضدعفونی و سمپاشی های مکرر دارند. از این رو سمپاشی پارکینگ اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

 

پارکینگ های ویلایی بدون سایه بان

این نوع پارکینگ در فضای باز و در حیاط معمولا زیر سایه درخت یا درختان می باشد. احتمال ویروسی یا میکروبی شدن آن در سطح پایینی می باشد. اما بهتر است به خاطر حفظ سلامتی و جلوگیری از ورود آلودگی از طریق چرخ های خودرو همیشه در یک برنامه زمانی معین حتما به شستشو و سمپاشی پارکینگ یا کف حیاط محل پارک خودرو اقدام کنید.

با مواد شوینده و ضد عفونی کننده به طور کامل و صحیح اقدام کنید. لازم است که موقع شستشو و نظافت جهت حفظ سلامت و گریز از آلودگی احتمالی از ماسک استفاده شود.

 

پارکینگ های مسقف

این پارکینگ ها معمولا در طبقات هم کف و یا زیرزمین منازل می باشد. در مجتمع های  مسکونی این پارکینگ ها حتی تا چندین طبقه زیر زمین ساخته می شوند.

معمولا در این نوع پارکینگ ها خصوصا مجتمع های بزرگ گردش هوا محدود و مختصر به چند عدد فن می شود.

این نوع مکان ها به علت عدم تابش مستقیم آفتاب و ورود و خروج وسائل نقلیه و افراد بیشتر در معرض آلودگی هستند. بنابراین لازم است که برای حفظ پاکیزگی و از بین رفتن آلودگی ها در فاصله های زمانی معین اقدام به شستشو، ضدعفونی و سمپاشی این مکان ها نمود.

سمپاشی پارکینگ های مسقف عموما توسط افراد ماهر صورت می گیرد ، خصوصا اگر هدف پارکینگ های عمومی خاص مانند بیمارستان ها باشد.

معمولا کف این پارکینگ ها برای خروجی آب به چاه و یا فاضلاب متصل می شود.

بنابراین اولین اولویت مطمئن بودن از محکم بودن خروجی می باشد. چرا که یکی از مسیر های ورود آلودگی از این مجاری می باشد.

 

شستشو و سمپاشی پارکینگ مسقف

شستشو و سمپاشی پارکینگ مسقف

همانگونه که قبلا هم گفته شد این کار از ضروریات هر مکان خصوصا مکان هایی عمومی و پر رفت و آمد می باشد. ذکر این نکته ضروری است که شستشوی پارکینگ مسقف بایستی به صورت منظم و حداقل دو هفته یک بار صورت بگیرد.

یهتر است در صورت امکان از آب و با استفاده از دستگاه فشار شستشو داده شود. از مواد شوینده مخصوص و چربی زدا استفاده شود. حتما شستشو در یک مرحله انجام شود. زیرا ممکن است در صورت مرحله ای بودن نظافت تکمیل نشده و احتمال دوباره آلودگی مکان شسته شده می باشد.

یکی از ضروریات بعد از شستشو سمپاشی می باشد و آن هم به دلیل رفت و آمد  بسیار است. این کار هم بایستی طی مراحل خاصی انجام شود.

 

سمپاشی پارکینگ

محیط پارکینگ های مسقف معمولا به علت رفت و آمد خودرو و آلودگی چرخ های خودرو محل تجمع میکروب و حتی حشرات و جانوران موذی شود.

از این رو سمپاشی پارکنیگ اهمیت زیادی خواهد داشت. اما سمپاشی باید با احتیاط و توسط نیروهای خبره و کارآمد انجام گردد. بهتر است که برای این کار با شرکت سمپاشی نگارین در تماس باشید.

بهتر این است که کار به افراد کارشناس أمر سپرده شود. قبل از شروع سمپاشی حتما نکاتی را که موسسه خدمات سمپاشی به شما گوشزد می کند اجرایی کنید. در مدت سمپاشی توسط افراد متخصص از رفتن به پارکینگ جدا خودداری شود.

بهتر است کلیه خودرو ها و وسایل نقلیه از محل خارج گردند. درصورت اعلام عدم ورود به محوطه پارکینگ تا زمان معین تعیین شده به هیچ وجه حتی با ماسک هم وارد نشوید.

در صورت ورود و تعییر حالت در بدن تان سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید. در این حالت باید تحت درمان قرار گیرید. حتما  نوع سمی که برای سمپاشی استفاده شده را به اطلاع کادر درمان برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *