عوامل آلرژن و حساسیت زا

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:51 ب.ظ

عوامل آلرژن و حساسیت زا

عوامل آلرژن و حساسیت زا ، حیوانات اهلی ، گرده گیاهان ، آسم ، آسم کودکان ، کپک ها ، آلاینده های بیولوژیکی ، حساسیت زا ، آلرژی

سایر عوامل آلرژن و حساسیت زا

در مباحث گذشته در مورد آلاینده های بیولوژیکی صحبت کردیم . در این مبحث به توضیح کپک ها ، حیوانات خانگی و گرده گیاهان که باعث ایجاد آلرژی و حساسیت می شوند ، می پردازیم .
۱- کپک ها : کپک ها قادرند در هر جایی که مرطوب باشد رشد کنند . در خارج از ساختمان بسیاری از کپ هایی که در خاک زندگی می کنند نقش مهمی را در تجزیه برگ گیاهان ، چوب و سایر بقایای گیاهی ایفا می کنند .

کپک ها همانند گیاهانی که تولید دانه می کنند قادر به تولید اسپور هستند . اسپورها در هوای داخل یا خارج ساختمان بصورت شناور و معلق هستند و برخی کپک ها هستند که قادرند بر روی چوب ، کاغذ ، فرش ، مواد غذایی و حتی دینامیت رشد نمایند . وقتی که مقدار رطوبت در هوای داخل ساختمان زیاد باشد کپک ها در انجا زیاد رشد می کنند . بنابراین بهترین راه کنترل رشد انها کنترل رطوبت در حد بهینه است .

کپک ها ، عوامل حساسیت زا ، آلرژی ، رطوبت ، آسم ، کنترل رطوبت

کپک ها

۲- حیوانات خانگی ( اهلی ) : وجود همزیستی با حیواناتی همچون سگ ، گربه ، پرندگان و حیوانات اهلی یکی از مهمترین عوال ایجاد آلرژی در کودکان می باشد . پر ، مو و پشم حیوانات خود به صورت مستقیم آلرژن می باشند و پوستهای شاخی شده و مرده این حیوانات که در مابین پشم و پر این جانداران مشاهده می گردند بصورت غیر مستقیم آلرژی زا می باشند . در اینگونه موارد ذکام کاذب و آسم مشاهده می گردد . بیشترین حالتهای آلرژی را موش با ۵۶/۵ درصد ، خرگوش با ۳۷ درصد ، گربه با ۱۲/۹ درصد ، و سگ با ۹/۶ درصد ایجاد می کنند . پرندگان نیز بسیار خطرناک بوده و در منازلی که پرندگان در آن یافت می گردند میزان ابتلا به رطان ریه ۶/۹ درصد بیشتر از منازل فاقد پرنده است .

حیوانات اهلی ، حیوانات خانگی ، آسم ، آسم کودکان ، آلرژی ، عوامل آلرژن و حساسیت زا 

حیوانات اهلی

۳-گرده گیاهان : بسیاری از مردم هستند که نسبت به گرده گیاهان بویژه در فصول گرده افشانی حساسیت دارند ، بنابراین گرده گیاهان می تواند باعث واکنش های آسمی گردد . روزهایی که گرده گیاهان در هوا زیاد است باید افراد در منزل بمانند و پنجره را ببندند .

گرده گیاهان ، عوامل آلرژن و حساسیت زا ، آسم ، گرده افشانی و حسااسیت ، آلرژی ، حساسیت ، 

                            گرده گیاهان

 

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، بهداشت کشتارگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *