آلودگی مواد غذایی

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:04 ب.ظ

آلودگی مواد غذایی

آلودگی مواد غذایی ، آلودگی مواد غذایی و گرد و غبار ، آلودگی مواد غذایی و فاضلاب ، آلودگی مواد غذایی و آب ، آلودگی مواد غذایی و انسان ، آلودگی مواد غذایی و حیوانات خانگی ، آلودگی مواد غذایی و حشرات

راه های آلودگی مواد غذایی

انسان
یکی از عواملی که سبب آلودگی مواد غذایی شود به خصوص افرادی که با مواد غذایی سر و کار دارند و به ویژه اگر ناقل بیماری باشند .

حیوانات خانگی

سگ ( میزبان اصلی کیست هیداتیک ) ، گربه یکی از مخازن توسکوپلاسما گونده ای ) ، موش ( عامل بسیاری از بیماری ها مانند طاعون ، سودوکو و … ) لاک پشت ، مرغ و خروس نیز یکی از راه هایی هستند که در طی تماس با مواد غذایی موجب آلودگی آن می شوند . مثلا سگی که آلوده به انگل اکی توکوکوس گرانولوس باشد از طریق مدفوع تخم انگل را در مززارع سبزی و … پخش می کند کنه اگر بهداشت مواد غذایی رعایت نشود و تخم انگل وارد دستگاه گوارش شود از طریق روده جذب خون شده و به اندامهای مختلفی مانند کبد ، ریه ها ، مغز استخوان و یا مغز رسید ه باشد و در آنجا ایجاد کیست نموده و سبب اختلال در فعالیت آن عضو می شود .باید یادآور شد که آلودگی به توسکوپلاسموز در آقایان علامتی ندارد ولی در خانم ها در زمان بارداری می تواند موجب سقط جنین شود .

آب

در صورتیکه آب مصرفی دچار آلودگی باشد به شکلهای مختلف آلودگی را به انسان منتقل می کند بسیاری از عوامل بیماری زا به خصوص عامل عفونتهای دستگاه گوارش از طریق آب غیر بهداشتی به انسان منتقل می شود .

گردو خاک

بسیاری از عوامل بیماری زاد از این طریق می توانند بر روی مواد غذایی که در معرض هوا قرار دارند بنشیند . از آنجاکه عوامل بیماری زا بسیار ریز هستند میتوانند بر روی گرد و غبار قرار بگیرند و به ریه راه پیدا کنند .

هوا

میزان آلودگی هوا در یک زمان معین به تابش نور خرشید ، میزان اتمسفر ، وزش باد و تراکم جمعیت در یک زمان مشخص بستگی دارد .

فاضلاب ها

فاضلاب هایی که برای کشاورزی استفاده می شوند باید ابتدا تصفیه شده و بعد بکار بروند در غیر اینصورت می توتنند سبب آلودگی شیمیایی یا میکروبی مواد غذایی شوند .

همچنین حشرات نیز باعث آلودگی مواد غذایی در منزل می شوند . پس باید مواد غذایی را در ظروف در بسته نگهداری کرد و مانع در دسترس قرار گرفتن مواد غذایی توسط حشرات شویم . حشرات ناقل بسیاری از بیماری ها می باشند .

آلودگی مواد غذایی , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، مسمومیت با سموم آلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *