بهداشت محیط و بهداشت منازل

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 11:49 ق.ظ

بهداشت محیط ، سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی موش ، زندگی موش ، موش خانگی ، ساس ها ، ساس ، سوسک ، سوسک ریز اشپزخانه ، سوسک المانی ، موش صحرا ، موش سقفی ، انواع موشها ، رات ها ، سمپاشی منازل ، شرکت معتبر

بهداشت محیط،بهداشت منازل،بهداشت جهانی،

بهداشت محیط :

تعریف بهداشت: دانش بهداشت راه های ایجاد،حفظ،ارتقا و گسترش سلامت جسمی،روانی و اجتماعی را به انسان نشان میدهد و کم و کیف زندگی را برایش بیشتر و بهتر میکند.

 

تعاریف:

۱:بر اساس علوم زیست محیطی بهداشت محیط عبارت است از دخل و تصرف در عوامل و شرایط محیط زندگی به منظور ایجاد حد مطلوب انها.

۲:بهداشت محیط عبارت است از کنترل عواملی از محیط زندگی در زنجیره انتقال بیماریها که حلقه ای را تشکیل میدهند،این تعریف بر اساس شناخت عوامل مختلف انتقال بیماریها و راههای مبارزه با انها میباشد.

۳:بهداشت محیط عبارت است از کنترل عواملی از محیط زندگی که به نحوی روی رفاه جسمانی روانی و اجتماعی انسان تاثیر دارد ویا خواهد داشت.این تعریف بر اساس کلیه دیدگاههای فوق میباشد و کلیه جنبه های اجتماعی بهداشت محیط را در بر میگیرد.

تعریف بهداشت مسکن:

عبارتست از توسعه سیستماتیک،ارتقا و هدایت معیارها و یا تغییر،تعدیل و یا تبدیل فاکتورهایی در محیط داخل و خارج اماکن مسکونی که موجب بیماری،ناتوانی یا ناراحتی برای انسان میشوند و به طور کلی بهداشت مسکن شامل موارد زیر میباشد:

فضای مسکونی مناسب،تجهیزات و امکانات لازم،بهسازی محیط(مانند دفع صحیح فاضلاب و پسماند،امکانات مربوط به اب اشامیدنی سالم و …)

بهداشت محیط ، سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی موش ، زندگی موش ، موش خانگی ، ساس ها ، ساس ،

سوسک ، سوسک ریز اشپزخانه ، سوسک المانی ، موش صحرا ، موش سقفی ، انواع موشها ، رات ها ، سمپاشی منازل ، شرکت معتبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *