کنه و بیماری های منتقله از آن

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 5:22 ب.ظ

کنه و بیماری های منتقله از آن

کنه و بیماری های منتقله از آن ، کنه ، بیماری های منتقله از کنه ، ناقلین بیماری ، حشرات موذی ، تب راجعه کنه ای ، تب کنه ای ، مسمومیت ، عفونت ایجاد شده از کنه ، مبارزه با کنه ، خونخواری کنه ، فلج کنه ای ، بیماری ویروسی کنه ای

کنه و بیماری های منتقله از آن :

درماتوزیس : تورم خونریزی در محل زخم و متعاقب آن محل مناسب برای بیمار میاز

مسمومیت : به دلیل چسبیدن به نسج ، ترشح بزاق باعث مسمومیت موضعی همراه با تورم ، خارش و قرمزی می شود .

خونخواری : موجب کم خونی و مرگ می شود .

فلج کنه ای ( موضعی )

انسداد مجرای گوش : به دلیل اجتماع کنه ها در گوش ایجاد می شود .

عفونت : انتقال انواع عوامل بیماری زا باعث بیماری های عفونی مختلف مانند تب راجعه کنه ای ( بومی مناطق آذربایجان ، شاهرود و میانه ) و تعداد زیادی از بیماری های ویروسی ، بورلیایی و بیماری هایی مانند تب Q و تولارمی می شود .

کنه های بالغ سال ها زنده مانده و در دوران زندگی خود هزاران تخم می گذارند . آن ها اغلب در درز دیوارها ، کف خانه ها ، مبلمان منازل ، خاشاک ، لانه جوندگان و یا در محل های استراحت و خواب حیوانات و پرندگان وحشی تخم گذاری می کنند .

یکی از بیماری های مهمی که توسط نوعی کنه انتقال می یابد و نگرانی های زیادی را در بین مردم بوجود اورده تب راجعه کنه ای می باشد .این بیماری با نیش کنه های آلوده به این ویروس و یا تماس مستقیم با گوشت و خون حیوان آلوده به انسان انتقال می یابد .
متاسفانه ابتلا به این بیماری در انسان بسیار خطرناک بوده و میزان مرگ و میر افراد آلوده به ویروس تب راجعه سی درصد می باشد .
لازم به توضیح است برای جلوگیری ار مبتلا شدن به این ویروس در صورت رویت کنه بر روی بدن جانوران از له کردن آن خودداری نمایید ، زیرا این ویروس از طریق له کردن کنه نیز انتقال می یابد .

علائم این ویروس که شبیه سرماخوردگی می باشد عبارتند از :

درد در ناحیه کمر و شکم ، درد بدن ، تب و لرز ، تهوع و استفراغ ، سردرد شدید ، بی اشتهایی و خستگی ، بی قراری ، قرمزی چشم و گلو

کنه و بیماری های منتقله از آن , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، جوندگان 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *