بیماری های منتشر شده توسط آب استخر

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 6:51 ب.ظ

بیماری های منتشر شده توسط آب استخر

بیماری های منتشر شده توسط آب استخر ، بیماری های پوستی در استخرها ، بیماری ها دستگاه های هاضمه توسط استخرها ، بیماری های گوش و حلق و بینی توسط آب استخرها

بیماری های منتشر شده توسط آب استخر ها

استخرهای شنا یک محل بسیار مناسب برای انتقال بیماری های پوستی و عفونی می باشند . استفاده از استخرهای شنا همیشه با مسائل و خطرات بهداشتی همراه بوده است و لذا امراضی که به وسیله آب آلوده استخر امکان انتقال به دیگر شناگران را پیدا می کنند عبارتند از:

الف ) بیماری های دستگاه هاضمه : مانند حصبه ، اسهال ، وبا ، شبه حصبه و … میکروب های مولد این بیماری ها قدرت بیشتری برای زنده ماندن در آب استخر را دارند . لذا بزرگترین خطر موقعی بوجود می آید که بیماری های عفونی روده ای بین مردم وجود داشته باشد و امکان آلوده شدن افراد سالم وقتی بیشتر می شود که استخر شلوغ باشد .

ب ) بیماری های چشم ، گوش و حلق و بینی : بعضی از باکتری های خطرناکی که در دستگاه تنفس تولید بیماری می کنند ضعیف هستند و چون آب محیط مناسبی برای زندگی آنها نیست زود از بین می روند . بیماری های مربوط به گلودردهای چرکی و ورم ملتحمه از متداول ترین امراض بین شناگران میباشند . لذا عدم توجه به درجه حرارت آب استخر و محیط اطراف آن و عدم وجود کلر آزاد در آب استخر شرایط را برای رشد و تکثیر اینگونه باکتری ها و نهایتا این بیماری ها را فراهم می سازد . بیماری های این گروه عبارتند از تراخم ، عفونت گوش میانی ، کونژیوکنیت و چرک سبز گوش .

ج ) بیماری های جلدی و پوستی : بیماری هایی که بیش از سایر امراض در استخر های شنا و شناگاه ها وجود داشته و شناگران را تهدید می نمایند . عفونت های پوستی و بیماری های قارچی مانند کچلی ، زرد زخم و خارش در انگشتان پای شناگران می باشند .

د ) بیماری های انگلی : یکی از مهمترین بیماری های انگلی شیستومیازیس ( بیماری خونی ) است . در مناطق گرمسیر چنانچه آب استخر با آب رودخانه ای پر شود که عامل این بیماری در آن وجود داشته باشد می تواند فرد سالمی را که در چنین آب هایی شنا می کند آلوده نماید .

 

بیماری های منتشر شده توسط آب استخر , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، نیش زنبور یا دیگر حشرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *