علت زیاد شدن سوسک در خانه چیست؟

 • موضوع :
 • نویسنده : مدیر سایت
 • در : 10:02 ب.ظ

وجود سوسک در خانه

سوسک در خانه چه خطراتی برای سلامتی افراد به همراه دارد؟ آیا شما هم در خانه خود با سوسک های زیادی روبه رو می شوید؟ چگونه اقدام به از بین بردن آنها می کنید؟ به نظر شما علت زیاد شدن سوسک ها در خانه چیست و چه راهکارهایی برای از بین بردن آنها وجود دارد؟ شما کدام روش را ترجیح می دهید؟در این مقاله ما قصد داریم به علت زیاد شدن سوسک در خانه و عواقب ناشی از آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا به یک راه حل خوب برای از بین بردن سوسک هایی که در خانه تان وجود دارد برسید.

وجود سوسک در خانه چه عواقبی دارد؟

ممکن است خیلی از مردم این تجربه را داشته باشند که در محل زندگی خود سوسک های زیادی دیده باشند. این موضوع یک تجربه بسیار تلخ و نگران کننده است چرا که از لحاظ سلامتی و بهداشت ساکنان آن خانه در معرض خطر هستند.

سوسک یکی از رایج ترین حشرات است که به دلیل محل زندگی و نوع تغذیه ای که دارند بسیار آلوده و غیربهداشتی می باشند. سوسک در خانه یک تهدید بسیار جدی برای ساکنان آن خانه است چرا که این سوسک ها انواع باکتری ها و میکروب های مختلف را با خود به همراه دارند و از طریق آنها انسان ها را به بیماری های مختلفی مثل وبا، دیفتری، سل، تب زرد، انواع اسهال های خونی، حساسیت و آلرژی، فلج اطفال، مسمومیت های غذایی و بیماری های پوستی مبتلا می کنند.

خطر ابتلا به بیماری های گفته شده در بالا زمانی افزایش می یابد که سوسک ها در بخش های حساسی از خانه مثل آشپزخانه، داخل کابینت و یخچال و کنار مواد غذایی دیده شوند. در آن صورت بدون شک این سوسک ها انواع ویروس ها را به مواد غذایی منتقل کرده اند و در نتیجه افرادی هم که در آن خانه زندگی می کنند به انواع بیماری مختلف مبتلا می شوند.

وجود سوسک در خانه یکی از مشکلات رایج اغلب مردم است به خصوص در فصول گرما این مساله برای مردم بسیار جدی و نگران کننده می شود. در پاراگراف بعدی به جزئیات بیشتری در مورد علت زیاد شدن سوسک ها در خانه می پردازیم.

علت زیاد شدن سوسک در خانه ها چیست؟

این سوال برای خیلی از مردم مطرح می شود که علت زیاد شدن سوسک ها در خانه چیست؟ یا این که اصلا چرا ما در محل زندگی خود باید با سوسک ها مواجه شویم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در این جهان بیش از یک میلیون گونه حشرات زندگی می کنند و در نتیجه وجود برخی از این حشرات در محل زندگی ما ممکن است حتی کمی هم عادی باشد.

اما به سراغ همان سوال اصلی برویم که چرا سوسک ها در خانه و زندگی ما وجود دارند و تعداد آنها گاهی زیاد می شود. سوسک ها معمولا در خانه ها و گوشه و کنار آن برای زنده ماندن پناه می گیرند که در اینجا به ذکر چند مورد از دلایل این اتاق می پردازیم:

 • سوسک ها برای پیدا کردن مواد غذایی به داخل خانه ها پناه می برند.
 • برای در امان ماندن از شکارچیان در خانه ها و در گوشه و کنار آن پناه می گیرند.
 • به مکان های گرم و مرطوب علاقمند هستند و به همین دلیل اغلب در حمام و سرویس بهداشتی ها وجود دارند.
 • گرم شدن سطح کره زمین می تواند یکی از علل های اصلی افزایش سوسک ها در فصول گرما باشد. در واقع سوسک ها در فصول سرما در مکان هایی مثل فاضلاب شروع به تخم گذاری می کنند.
 • وجود تعداد زیاد زباله در خانه می تواند از علل زیاد شدن سوسک ها باشد.
 • عدم رعایت بهداشت، آلودگی، کثیفی و ناپاکی هم می تواند منجر به زیاد شدن سوسک در خانه ها شود.

در حال حاضر ما شاهد گرم تر شدن هر روزه سطح کره زمین و افزایش تعداد حشرات آلوده مثل سوسک موجود در محل زندگی مان می باشیم. این مساله یک موضوع بسیار جدی و نگران کننده است که همه خانواده ها برای رفع آن باید به دنبال راهکارهایی باشند. در ادامه ما به معرفی چند راهکار موجود می پردازیم.

راهکار از بین بردن سوسک

راه های رهایی از سوسک

تا اینجای کار پی بردیم که سوسک یکی از حشرات آلوده است که بیماری های زیادی را می تواند به انسان ها منتقل کند. در ادامه با علل افزایش سوسک در خانه آشنا شدیم حالا نوبت به ارائه راهکار جهت از بین بردن سوسک ها می رسد.

کسانی که به دنبال راه حلی هستند تا از شر سوسک های موجود در خانه خود خلاص شوند می توانند از راهکارهای زیر استفاده کنند:

 • سعی کنید محل زندگی خود را همیشه تمیز و پاکیزه نگه دارید.
 • از جمع کردن زباله ها در خانه جلوگیری کنید.
 • بخش هایی از خانه را که فکر می کنید سوسک آنجا وجود دارد هر روزه پاکسازی کنید.
 • مواد غذایی را در جایی مطمئن و به دور از دسترس سوسک ها قرار دهید.
 • می توانید از حشره کش ها و سم های مخصوص سوسک استفاده کنید.
 • مکان هایی مثل حمام و سرویس بهداشتی که اغلب سوسک ها در آنجا جا خوش می کنند را روزانه با مواد شوینده تمیز کنید.
 • در صورتی که راهکارهای گفته شده در بالا را رعایت کردید اما همچنان سوسک ها از بین نرفتند بهتر است به سراغ سمپاشی خانه خود بروید تا تمامی حشرات مختلف از جمله سوسک های موجود در خانه تان را کامل از بین ببرد.

از بین بردن سوسکهای خانه خود را به سمپاشی نگارین تندیس بسپارید.

شما می توانید سمپاشی محل زندگی خود را به مرکز سمپاشی نگارین بسپارید. این مجموعه ابتدا با شناسایی انواع سوسک ها و حشرات موجود در خانه تان از سموم خاص آنها استفاده می کند و محل زندگی شما را از وجود این حشرات پاکسازی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *