دور کردن حشرات با استفاده از گیاهان

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:41 ب.ظ

دور کردن حشرات با استفاده از گیاهان

دور کردن حشرات ، اسطوخودوس ، بادرنجوبه ، ریحان ، گل مریم ، حشرات مضر ، پشه ، مگس ، سوسک ، سمپاشی

استفاده از گیاهان معطر جهت دور کردن حشرات در منزل

یکی از راه هایی که می شود حشراتی مانند پشه ، مگس و سوسک را از خانه بدون استفاده از مواد شیمیایی دور کرد استفاده از گیاهان معطر می باشد . برخی از گیاهان که در منزل استفاده می شوند می توانند با بوی خود باعث دفع حشرات موجود شوند .
برخی از گیاهان زینتی که معطر هستند و در آپارتمان ها استفاده می شوند با انتشار گاز در محوطه منزل می توانند حشرات را دور کنند . حشرات از موادی که از این گونه گیاهان دفع منتشر می شود متنفر می باشند و این امر باعث دفع حشرات می شود .  این امر در تابستان بسیار میتواند کمک کننده باشد .

گیاهانی معطری مانند گل مریم ، ریحان ، اسطوخودوس و بادرنجوبه ک دارای عمو کوتاهی هستند در دفع حشرات محیط بسیار مفید می باشند . گیاه اسطوخودوس به دلیل اینکه دارای مقادیر زیادی کافور در خود است حشرات موذی و مضر را دور می کند ، گیاه بادرنجوبه با مقادیر زیادی از روغن سنبل که در برگ های آن وجود دارد تمامی حشرات مضر و غیر مضر را فراری می دهد و همچنین انتشار بوی ریحان نیز در منزل باعث دور شدن حشرات می شود . برای استفاده از این خاصیت ریحان کافیست برگ آن را به مدت ۳۰ ثانیه جوشانده و سپس برگآن را فشار داد تا عصاره ان درون آب مخلوط شود . سپس این مایع را با الکل صنعتی مخلوط نموده و می توان ان را جهت دور نمودن حشرات اسپری نمود .

برای استفاده از این گیاهان در منزل بهتر است از گیاهان سبزی که سایه دوست هستند استفاده نموده و از آنها در کنار پنجره جهت دفع حشرات کمک بگیریم .
همانطور که در مباحث گذشته عنوان شده بود بهترین راه دور نمودن حشرات جلوگیری از ورود آنها می باشد . یعنی با تمیز نگه داشتن منزل و در دسترس قرار ندادن چیزهایی که باعث جذب حشرات می شوند از نزدیک شدن آن ها به خانه جلوگیری نماییم .

شناخت پسماندهای بیمارستانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *