حشره کش های ابقایی مورد استفاده 

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 4:05 ب.ظ

حشره کش های ابقایی مورد استفاده

حشره کش های ابقایی ، ددت ، کشتن سوسک ، حشره ، ساس ، کنه ، سمپاشی ، سمپاشی اصولی ،

حشره‌کش های مورد استفاده در سم پاشی منازل به صورت ابقایی

اگر در مرحله ای بخواهیم از این نوع حشره کش ها استفاده نماییم که حشرات بالغ باشند به دو صورت زیر می توانیم این کار را انجام دهیم :

۱- استفاده از حشره کش به صرت بخار یا ائروسل:
در این روش حشراتی که در حال پرواز هستند یا در جایی ساکن هستند در صورت تماس با ماده سمی و یا تنفس آن کشته یا ناک داون می شوند .

۲- استفاده از حشره کش به صورت سم پاشی یا آغشته کردن یا رسوب دادن روی سطوح برای مدت زمان طولانی :

در این روش حشراتی کشته می شوند که روی سطوح سمپاشی شده استراحت می کنند یا می خزند و مدت تاثیر به عواملی چون نوع حشره کش ابقایی ، جنس سطح و فرمولاسیون های مورد استفاده و همچنین دز مصرفی بستگی دارد . در مورد کاربرد حشره کش های ابقایی باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که روش مصرف در این نوع حشره کش ها متفاوت است . مثلا بعضی از حشره کش هایی که با دمای محیط تبخیر می شوند برای استفاده بر روی سطح دیوار مناسب نیستند و موارد استفاده آن ها در سمپاشی فضایی و یا دستگاه های تبخیر می باشد .

دز مصرفی و دوره های سم پاشی

جهت مشخص نمودن دز مصرفی مناسب بهترین کار مشاوره و یا توصیه گرفتن از متخصصان حشره شناسی و یا کارشناسان شرکت سمپاشی می باشد که این دز مصرفی با توجه به مکان سمپاشی ، فصل سمپاشی ، آفات بهداشتی یا ناقلین و همچنین جنس سطح متفاوت می باشد .

به فاصله بین دو سم پاشی دوره سم پاشی گفته می شود که در جاها و جوامع کوچیک میتوان این دوره را با سرعت به پایان رساند و در بعضی مناطق ممکن است چند دوره سم پاشی صورت گیرد .

 

سمپاشی عقرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *