ضدعفونی کننده ها و گندزداها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 8:58 ب.ظ

ضدعفونی کننده ها و گندزداها, سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

ضدعفونی کننده ها و گندزداها ، گندزداهای شیمیایی، پاستوریزه کردن ، گندزدایی، ضدعفونی کردن ، مواد ضد عفونی کننده ، ضد عفونی زخم ها ، گندزدایی سطوح، گندزدایی آشپزخانه ، گندزدایی حمام و دستشویی، استریل کردن وسایل، مواد استریل کننده، گندزداهای شیمیایی، خصوصیات گندزداها ، خصوصیات ضد عفونی کننده ها

ضدعفونی کننده ها و گندزداها

به مواد شیمیایی که برای از بین بردن باکتریها و میکروبها و ویروس ها ، قارچ ها ، و از این قبیل از روی پوست و بدن و بافت های زنده استفاده می شوند مواد ضد عفونی کننده گفته می شوند . ضد عفونی کردن زخم ها از این قبیل می باشد .
مواد شیمیایی که برای ضد عفونی ابزار و سطوح و مانند حمام و سرامیک و دستشویی و لباس ها استفاده می شوند گند زدا می نامیم . از گندزداها برای ضد عفونی کردن محیط های بی جان استفاده می شود و میکروب ها ی بیماری زا را از محیط زندگی انسان از بین می برد .
استفاده از مواد ضد عفونی کننده برای جلوگیری از بیماری ها بخصوص بیماری های مسری بسیار مفید می باشد و برای تامین سلامتی انسان مسمر سمر می باشد.
استفاده از مواد ضد میکروبی جهت نابود کردن عوامل بیماریزا را پاستوریزه کردن می نامند .

گندزداهای شیمیایی

برای استریل کردن و یا ضد عفونی کردن وسایلی که نمیتوان با آتش این کار را انجام داد مانند ملحفه ،از مواد شیمیایی گندزدا استفاده می شود . ابتدا وسیله ها را شسته و خشک کرده و سپس با مواد گندزدا آنها را استریل میکنیم .وجود هر نوع آلودگی مانند خون خشک شده بر روی لباس ها باعث زنده ماندن باکتریها و سایر موجودات می شود .همچنین خیس بودن آن نیز باعث رقیق شدن محلول میگردد .

خواصی که ضدعفونی کننده ها و گندزداها باید دارا باشند :

در مقدار کم قدرت گندزدایی خوبی داشته باشند .
بتواند در مدت زمان کم عوامل بیماری زا را از بین ببرد .
قابلیت نفوذ خوبی داشته باشد .
نباید در شرایط عادی خراب شود و در تماس با سایر مواد مانند صابون و مواد شوینده و چرک و آلودگی اثر خود را از دست دهد .
در آب حل شود .
حساسیت افراد به آن کم باشد و روی پوست بدن اثر بدی نداشته باشد ( برای انسان و حیوان ضرر نداشته باشد .)

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، از بین بردن بید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *