کلرزنی

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 6:43 ب.ظ

کلرزنی

کلرزنی ، کلرزنی آب ، گندزدایی آب با کلر ، گندزدایی استخرها ، استخر ، کلر ، گندزدایی ، گندزدایی با کلر ، کلراسیون

 

کلرزنی

کلر ماده شیمیایی منتخب برای گندزدایی استخرهاست و ممکن است به صورت گاز فشرده مایع ، کلرید سدیم ۱۲ تا ۱۵ درصد ، گرانول هیپوکلرید ۳۵ درصد ، پودر و یا قرص گرانول هیدروکلرید سدیم ۶۵ درصد باشد . وجود حداقل ۰/۶ میلی گرم بر لیتر کلر آزاد در دسترس ( بدون سیانورات ) و ۲pH حدود ۷/۴ تا ۷/۶ در آب استخر به صورت مداوم نتایج باکتریایی رضایت بخشی ایجاد می کند .
معمولا یه تا سه میلی گرم بر لیتر کلر آزاد باقی مانده فعال در عمل مورد نیاز است .

کلر آزاد در دسترس مقداری از کلر به صورت اسید هیپوکلراید ( HOCI ) و یون هیپوکلریت ( OCI ) می باشد . جزء اصلی HOCI گندزدایی بسیار موثری است اما تاثیر آن تا حد زیادی وابسته به آب و حرارت آن است . به عنوان مثال در درجه حرارت ۶۸ درجه فارنهایت ( ۲۰ درجه سانتی گراد ) و در ۷/۲PH حدود ۶۲ درصد ، در ۷/۴ = PH حدود ۳۲ درصد و در ۸=PH حدود ۲۲ درصد کلر در دسترس به صورت HOCI خواهد بود .

شنای طولانی در آبی با PH  کمتر از ۷/۴ که دارای کلر باقی مانده و تری کلرید نیتروژن نیز باشد ، ممکن است باعث آزار چشم ها شود . ممکن است بتوان ۸/۳-۶/۵ =PH را بدلیل توان بافری بالا مدت محدودی تحمل نمود . زمانی که PH  آب به کمتر از ۸ و ۷ کاهش می یابد در صورت وجود کلر آزاد باقی مانده ، تری کلرید نیتروژن باعث آزار پرده های مخاطی چشمان شود . در PH بالاتر از ۸/۴ با کلر ترکیبی ، آب کمی گندزدایی می شود .

 

کلرزنی , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، سمپاشی و نکات مهم

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

  1. irurology.com گفت:

    اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *