مگس ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 4:25 ب.ظ

مگس ها ,سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها
مگس ها ، مبارزه با مگس ها ،از بین بردن مگس در خانه ، عوامل بیماری زای مگس ، بیماری های منتقله از مگس ، میگروارگانیسم

مگس ها

موجودات و عوامل بیماری زایی در مسکن های غیر بهداشتی و گاها بهداشتی وجود دارند که در اینجا به حشره مگس و راه های کنترل آن می پردازیم :
مگس ماده در یک ماه حدود ۲۷۰۰ تخم می گذارد و در جایی که رطوبت و مواد قابل تخمیر زیاد است این تخم ها بعد از ۱۰ تا ۲۴ ساعت باز شده و لاروها به شکل کرم های سفید رنگ دیده می شوند و بعد از ۴ تا ۱۰ روز رشد آن ها کامل میشود و به طور کلی دوره کامل زندگی مگلس از مرحله تخم تا بلوغ حدود ۱۲ تا ۳۰ روز طول می کشد . بهترین درجه حرارت برای رشد مگس ۳۲-۲۷ درجه سانتی گراد بیان شده است و درجه حرارت کمتر از ۷ درجه سانتی گراد موجب غیر فعال شدن مگس می شود .

مگس های خانگی در فاصله ۲۰-۷ مایلی محل تولید خود دیده می شوند اما اکثر آنها فقط ۲-۱ مایل از محل تولد خود فاصله میگیرند . از لحاظ زمانی مگس ها بیشتر در اواخر تابستان و اوایل پاییز زیادتر هستند . در مناطق گرم و ساختمانهایی که درجه حرارت مناسبی داشته باشند ، مگس در تمام طول سال وجود خواهد داشت .

بیماریهای منتقله از مگس

هر مگس قادر به حمل ۶۵۰۰۰۰۰ میگروارگانیسم با خود است و می تواند عوامل بیماری زا را در مدت ۴ هفته در سیستم گوارش خود نگهداری نماید . به طور کلی مگس مهمترین ناقل عوامل بیماری زاست و می تواند باعث انتقال تب تیفوئید ، پارتیفوئید ، عفونت سالمونلایی ، دیسانتره باسیلی و آمیبی ، وبا ، آنتراکس ، اسهال یا گاستروآنتریت ها ، فلج اطفال ، تراخم ، ورم ملتحمه ، سل و … شود . برای حذف مگس مهمترین عامل بهسازی محیط و در وهله بعد استفاده از حشره کشها ، طعمه های سمی ، شبکه های الکتریکی و سایر وسایل مناسب می باشد.

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، بهداشت مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *