نانوایی ها و بهداشت محیط در آنها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 7:01 ب.ظ

نانوایی ها و بهداشت محیط در آنها ,سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

نانوایی ها

بهداشت محیط در نانوایی ها

با توجه به این موضوع که نان یکی از پر مصرفترین مواد خوراکی مردم ایران بوده و خانواده ها ۵۰ الی ۸۰ درصد انرژی و پروتئین خود را از نان بدست می آورند در نتیجه رعایت بهداشت در نانوایی ها بسیار مهم می باشد
استفاده از لباس کار مناسب برای کارگران نانوایی الزامی می باشد . این لباس کار شامل روپوش سفید و کلاه می باشد .( استفاده از کلاه باعث جلوگیری از ریزش مو و عرق به داخل نان میشود )
در کنار محل پخت باید یک روشویی بهمراه صابون وجود داشته باش و همچنین بالای حوض خمیرگیر باید شیر آب لوله کشی باشد تا مستقیما از همان آب استفاده شود.

یکی از عواملی که بهداشت نانوایی ها را به مخاطره می اندازد تردد حشرات موذی که عامل بیماری های گوناگون هستند به داخل نانوایی ها می باشد. به علت گرمای داخل نانوایی های سنتی، معمولا در و پنجره ها باز است که این امر راه ورود حشرات را آسان می کند .مگس به تنهایی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری را منتقل می کند . بنابراین نصب توری برای در و پنجره از ورد حشرات به داخل نانوایی جلوگیری میکند . همچنین استفاده از سطل زباله در دار نیز از تجمع و جلب توجه حشرات می کاهد .

تمامی کارگران نانوایی ها باید کارت بهداشت داشته باشند .

استفاده جوش شیرین در نانوایی ها

یکی از مضرات مصرف جوش شیرین دفع آهن موجود در بدن می باشد .جوش شیرین با کاهش اسیدیته معده در گوارش اختلال ایجاد کرده و آهن را دفع می کند.متاسفانه برخی از نانوایی ها برای زوتر بعمل آوردن خمیر و صرفه جویی در وقت و هزینه از جوش شیرین به جای خمیر مایه استفاده می کنند .

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، نکات ایمنی در سمپاشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *