پسماند های بیمارستانی و خطرات ناشی از آن

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 4:19 ب.ظ

پسماند های بیمارستانی و خطرات ناشی از آن

پسماند ، پسماند بیمارستان ، خرات بهداشتی پسماند بیمارستان ، ایدز ، هپاتیت ، سرنگ آلوده

پسماندهای بیمارستانی

خطرات بهداشتی انواع پسماندهای بیمارستانی

به علت احتمال خطرزایی پسماند های بیمارستانی عفونی ، تعیین و شناخت این مواد در بیمارستان در مقایسه با پسماندهای خانگی بسیار مهم است . زیان های بهداشتی پسماندهای بیمارستانی ممکن است از تماس های شغلی مثل تماس کارکنان و کارگران خدمات بیمارستانی با پسماندها ناشی شوند . پسماندهایی از قبیل کیسه های محتوی خون آلوده به ویروس هپاتیت B و ایدز ، سرنگ ها ، گاز و وسایل پانسمان ، سوند و لوله های مصرف شده در معاینات و درمان های داخلی بدن و وسایل بخیه ، محیط های کشت آزمایشگاهی دارای میزان بالای باکتری ها ، انگل ها و مواد سمی و خطرناک و کلیه خموادی که پسماندهای عفونی را تشکیل می دهند باعث بروز مخاطرات انسانی و آلودگی زیست محیطی می شوند .

در مورد وجود ویروس ها در پسماند های بیمارستانی گفته می شود که مواد تشکیل دهنده پسماندهای بیمارستانی قادرند کلیه ویروس ها را با خود منتقل کنند . مدت فعالیت ویروس ها در پسماندهای بیمارستانی معمولا ۵ تا ۸ روز برآورد شده است .در میان بیماری های ویروسی موجود در پسماندهای بیمارستانی میتوان به ویروس های خطرناکی چون ایدز، هپاتیت B و مننژیت اشاره نمود . علاوه بر پرسنلی که به طور مستقیم با پسماندهای بیمارستانی در تماس هستند این مواد بهداشت بیماران ، پزشکان ، کارکنان مراکز درمانی ، ملاقات کنندگان و همچنین افرادی را که در مجاورت این مراکز حضور دارند را به طور مستقیم تهدید می کند .

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، انتخاب محل کشتارگاه

پسماند های بیمارستانی , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *