پسماندهای بیمارستانی

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 6:06 ب.ظ

پسماندهای بیمارستانی

پسماندهای بیمارستانی

پسماندهای بیمارستانی

بطور کلی پسماندهای حاصل از مراکز بهداشتی و درمانی شامل بیمارستانها ، درمانگاه ها ، مطب خصوصی پزشکان و دندان پزشکان ، آزمایشگاههای تشخیص طبی و سایر مراکزی که به نحوی با این فعالیتها در ارتباط هستند از جمله پسماندهای پزشکی یا بهداشتی و درمانی محسوب می شوند . این پسماندها با وسایل برنده و نوک تیز آلوده و محیط های کشت آزمایشگاهی وجد دارند . بنابراین هر پسماندی که تمام یا قسمتی از آن شامل بافتها و اندام های بدن انسان یا حیوانات ، خون و یا سایر فرآورده های خونی ، مایعات و ترشحات بدن ، دارو ، پنبه و پارچه های آلوده ، سرنگ یا تیغ های جرحی باشد پسماند بیمارستانی خوانده می شود . این گونه مواد برای فرد یا افرادی که با آنها تماس پیدا می کنند ایجاد بیماری نموده و خطرات بالقوه ای دارند .

کشور ما حدودا دارای بیش از ۸۰۰ بیمارستان ، ۷۰۸۹ واحد بهداشتی درمانی ، ۱۶۲۸۵ خانه بهداشت و ۳۷۰۱ آزمایگاه می باشد که روزانه بالغ بر ۲۸۵ تن پسماند بیمارستانی تولید می کند . دفع پسماندهای بیمارستانی نیازمند مدیدیت صحیح و رعایت اصول بهداشتی و مهندسی می باشد در حالی که در ایران ۵۸/۰۴ درصد موارد از این پسماندها در زمین دفن شده ، ۳۰/۶۴ درصد سوزانده و ۱۸/۲ در صد نیز به صورت تلنبار در می آیند که هیچ کدام از این روشها به دلیل دارا بودن عواقب سوء زیست محیطی و بهداشتی مورد تایید مجامع علمی و بین المللی نمی باشد . از این رو به نظر می رسد که کمبودهای جدی در این زمینه وجود دارد که باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف نمودن آنها اقدام شود .

پسماندهای بیمارستانی , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، کرم گال آفت پنهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *