سمپاشی مارمولک و تفکر زهر الود بودن ان

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 12:11 ب.ظ

سمپاشی مارمولک ، شرکت معتبر سمپاشی ، شرکت نگارین تندیس پاک ، سمپاشی نگارین ، مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، سمپاشی موش ، موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سوسک حمام ، سوسک ریز اشپز خانه ، سمپاشی موریانه ، سمپاشی مورچه ، سمپاشی

سمپاشی مارمولک،سمپاشی،فع انواع افات خانگی،شرکت مهندسی سمپاشی نگارین تندیس،سمپاشی موش،سمپاشی سوسک

سمپاشی مارمولک :

Cyrtopodion scabrum یا همان مارمولک خانگی از گونه خزندگان میباشد که زاد اوری ان بسیار زیاد میباشد اما در دوره تخم گذاری ۱ یا ۲ تخم بیشتر نمیگذارند.در فلات ایران پراکندگی بسیار گسترده ای دارند و تقریبا میتوان گفت که در تمام خانه ها یافت میشود.

سمپاشی مارمولک :نام دیگر این خزنده جکو میباشد و ابهامات زیادی راجع به زهر الود بودن دم این جانور میباشد که ریشه این سخن به گذشته های دور باز میگردد که متاسفانه باوری اشتباه و بدون پایه علمی میباشد.از انجا که این جانور همانند دیگر جانوران در برابر خطرات احتمالی از خود دفاع میکند بحث کنده شدن دم هم پیرو همین موضوع میباشد و انجام این کار صرفا جهت پرت کردن حواس شکارچی میباشد تا بتواند با این حربه از محیط دور شود.

طبق ازمایشات انجام شده بر روی دم مارمولک هیچ نوع ماده سمی یافت نشده و کاملا بیخطر میباشد.

فواید مارمولک:

علی رغم تفکر عموم که مارمولک را چندش و خطرناک میدانند خزنده ایست کاملا بیخطر و در عین حال پر فایده،هم برای محیط زیست و چرخه اکولوژی؛هم برای محل و محیط زندگی و کار،چون:

۱:ناقل هیچ نوع بیماری نمیباشد

۲:شکارچی خوبی برای از بین بردن حشرات مزاحم میباشد.

هیچ کدام از این مارمولک ها سمی نمیباشند بلکه برای خانه های شهری یا روستایی مفید میباشد، چرا که از حشرات موذی و تخم های آنها تغذیه میکنند. جکوها مارمولک هایی بسیار زیبا میباشند و بهتر است که آنها را نکشیم و بگذارند در خانه هایمان زندگی نمایند. جکوهای خانگی در شکاف ها و درزهای یا جاهای تاریک از جمله زیر زمین ها به خوبی تخم گذاری میکنند. وجود مارمولک در خانه ها نشان دهنده کثیف بودن آن خانه نیست بلکه با این موضوع بایستی به طور کاملا عادی رفتار شود.سمپاشی مارمولک

در مبحث بعدی در مورد روشهای دور کردن این خزنده زیبا و پر فایده توضیح خواهیم داد.

لطفا نظرات،سوالات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

اعتماد شما -افتخار ما:نگارین تندیس

سمپاشی مارمولک ، شرکت معتبر سمپاشی ، شرکت نگارین تندیس پاک ، سمپاشی نگارین ، مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، سمپاشی

موش ، موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سوسک حمام ، سوسک ریز اشپز خانه ، سمپاشی موریانه ، سمپاشی مورچه ، سمپاشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *