شناخت موش خانگی ، راه های مقابله ، سمپاشی موش

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 4:07 ب.ظ

سمپاشی موش ، سمپاشی ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران

یکی از مشکلات عمومی که امروزه در اکثر خانه و ساختمان های به عنوان یک آفت خانگی و ناقل بسیاری از بیماری ها وجود دارد موش خانگی است. ، موجوداتی بی اختیار که در هنگام حرکت فضله هایشان در گوشه و کنار باقی می ماند ضمناً تماس این فضله ها و یا خود موش ها با هر نوع مواد غذایی خطر ابتلا به مسمومیت ها را به همراه خواهد داشت.
به علاوه خطر دیگری که این موش ها برای سلامتی انسان وارد می کنند صدمه به سیم کشی و عایق ها بوده ، بنابراین جلوگیری از ورود موش و پیشگیری و کنترل شان بسیار مشکل است بخصوص اگر دسترسی به منابع غذایی برایشان باشد حتی از یک سوراخ بسیار ریز هم عبور کرده برای اینکه به اندازۀ کوچکشان پی ببرید بهتر است بدانید اگر سوراخی به اندازۀ قطر یک مداد هم وجود داشته باشد به راحتی از آن عبور خواهند کرد.
پیشنهاد ما به عنوان یک راه حل مؤثر در جلوگیری ازهجوم این موجودات و سمپاشی موش های خانگی دردرجه اول تماس با کارشناسان شرکت مهندسی نگارین تندیس بوده این کارشناسان با روش های نوین و پیشرفته انواع سموم و تله ها و دستگاه های الکتریکی مشکل شما را برای همیشه ریشه کن خواهند کرد.
اطلاعات عمومی:
بر خلاف اندازۀ کوچک موش ها این موجودات برای انسان بسیار خطرناک بوده و موش ها تا حدود زیادی حرکات سریع و غیرقابل پیش بینی داشته که چهار گونه از موش ها که به صورت گسترده وجود دارند عبارتند از : موش های وحشی (نروژی) – موش های خانگیموش سقفیموش قهوه ای .
دو گونه از موش ها که بیشتر در اطراف باغ و خانۀ شما یافت می شود موش های خانگی و موش های سقفی می باشد. موش خانگی زنده ماندن خود را وابسته به انسان و زندگی در منازل آن ها داشته ولی موش های سقفی در حومۀ شهر ( خانه ها و گاراژ ها ، سقف سوله های صنعتی و …) زندگی می کنند.
موش ها به راحتی بالا رفته و با فشار، خود را از کوچکترین سوراخ ها رد می کنند. آن ها نیاز اجباری به جویدن برای حفظ دندان های خود دارند.
موش ها بخصوص در ماه های زمستان در لانه یا داخل خانه و ساختمان های شما راه یافته آن ها لانه های خود را در مکان هایی که دسترسی به غذا در آن جا وجود دارد ، می سازند. فضاهایی در زیر طبقات ساختمان ، یا هر نوع مواد قابل دسترسی مانند پارچه و لباس، پشم، کاغذ، پلاستیک و …را برای ساخت استفاده می کنند. سوراخ هایی که موش ها از آن عبور می کنند بین ۳۰-۲۰ میلیمتر قطر آن می باشد.
موش ها وعده های غذایی بسیار نامنظم داشته و از وعده های مکرر استفاده نمی کنند. اولویت اصلی غذای این موجودات غلات است ، اما تقریباً هر چیزی را می خورند همچنین نیاز آب بدن خود را از طریق رطوبت موجود در مواد غذایی به دست می آورند.
شناسایی موش ها در خانه : سمپاشی موش
موش خانگی: این موش ها بسیار کوچک و کشیده و باریک بوده و طول ۵-۳ سانتیمتر داشته ( به استثنای دم) ، دارای گوش های بسیار بزرگ ، بینی کوچک و چشمان بسیار کوچک هستند. بلندی دم آن ها به اندازۀ سر و گردن آن ها می باشد. به رنگ خاکستری و یا قهوه ای دیده می شوند.
موش سقفی : این موش ها کمی بزرگتر از موش خانگی است و مهم ترین روش شناسایی این دو گونه از هم تفاوت بزرگی چشم ها و گوش های موش سقفی بوده که آن ها را از هم متمایز می کند.
هر دو گونه در سراسر جوامع شهری و برون شهری به صورت متعدد و گسترده وجود داشته و به راحتی قابل تمایز از موش صحرایی بوده و نکتۀ قابل توجه سر و پای بزرگتر این موش ها نسبت به دو گونۀ بالا می باشد.
نشانه هایی که وجود موش را برای شما آشکار می سازد:
موش ها عمدتاً شب ها فعالیت داشته ، وجود یک سری نشانه های خاص وجود موش را به طور واضح به شما نشان می دهد. یکی از نشان ها استشمام بو می باشد. موش ها تولید بویی در اطراف قلمرو خود کرده که در اثر تجربه قادر به استشمام این بو خواهید بود و نیز از طریق فضله ها ( لکه های تیره رنگی) که از خود باقی گذاشته و همچنین صدماتی که به بسته های مواد غذایی یا چوب شما وارد می کنند آن ها را شناسایی کرده ، متوسط فضله های تولید شده در هر ۲۴ ساعت ۷۰ عدد بوده که وجود این فضله ها نشان دهندۀ قلمرو این موجودات است. از نشانه های دیگر تولید صدا توسط این موجودات به خصوص در شب می باشد، صداهایی شامل جویدن چوب ، لوله ها ، کابل ها و سیم هاو… را که به راحتی در سکوت شب قادر به شنیدن آن هستید.
چگونه تعداد موش ها افزایش می یابد؟
تبادل جنسی موش تا بالغ شدنشان بین ۸ الی ۱۰ هفته زمان می برد و هر جفت حداقل ۸ الی ۱۶ موش تولید می کنند و تعدادشان به سرعت افزایش می یابد.
خسارات ناشی از موش و تهدیداتی که برای انسان به همراه دارند؟
موش ها به شدت به لوله های آب و گاز ، بسته بندی های مواد غذایی و غلات ، چوب و … آسیب وارد می کنند. نمونه ای از این آسیب ها به کابل های برق و آتش سوزی می باشد از جمله به جای ماندن فضله های موش بخصوص در محل نگهداری مواد غذایی مسمومیت هایی نظیر سالمونلا را به همراه دارد.
پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که در صورت شنیدن هر نوع صدا ، بوی خاص و یا فضله های این جانور هر چه سریعتر با شرکت نگارین تندیس تماس گرفته تا کارشناسان در رفع مشکل شما برآمده و ضمناً از هر گونه اقدام خودسرانه جداً خودداری کرده چون کشتن موش توسط شما باعث شده که لاشه های موش بوی تَعَفُن و نیز آلودگی شدید منزل و محل کار یا کارخانه ها را به همراه داشته و بیماری های واگیردار را نیز به همراه خواهد داشت.

 

سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *