اهمیت ساس و علائم ساس زدگی

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:02 ب.ظ

اهمیت ساس از نظر بهداشتی

سمپاشی ساس ، سمپاشی ، سمپاشی در منازل ، سمپاشی در تهران ، شرکت معتبر سمپاشی

معمولا ساس های تخت خواب و گرمسیری از نظر بهداشتی برای انسال ها اهمیت بیشتری دارند . دهان ساس از دو لوله خالی تشکیل شده که از طریق یکی از این لوله ها بزاق دهان خود را وارد بدن انسان میکند که باعث جلوگیری از انعقاد خون میشود و از طریق لوله دوم شروع به مکیدن خون میکند .
ساس ها به دلیل اندازه کوچک این حشره و همچنین جنس سخت بدن باعث ماندگاری ساس ها در محل های آلوده شود . ساس ها در طول شب شروع به خونخواری میکنند و در طول روز در قسمت های مختلف پنهان میشود .
ساس ها در زندگی خود حدود ۲۰۰ تخم میگذارند که این تعداد در روز بین ۱ الی ۱۲ تخم است .ساس ماده بعد از تخم گذازی تخم ها را در سط نا صاف قرار میدهد و روی این تخم ها را با موادی شفاف و مستحکم به سطح میچسباند و ساس بعد از ۶ الی ۱۶ روز از تخم خارج میشوند و معمولا بیرنگ هستند .

ساس ها چگونه زندگی میکنند

این حشرات که معمولا از انسان ها خونخواری میکنند اگر انسانی جهت میزبانی در دسترس نباشد از خون پرندگان و جوندگان نیز استفاده میکنند . بعد از خونخواری این حشرات به رنگ قهوه ای مایل به قرمز در می آیند و اگز حشره تازه متولد شده باشد رنگ آن به زرشکی نزدیک تر است. ساس ها معمولا در هنگام شب که میزبان در خواب است شروع به خونخواری میکنند و بعد از خونخواری به مخفی گاه خود برمیگردند.
محل زخم های ساس ها سفت است و از یکدیگر فاصله کمی دارند و ۲-۳ زخم با هم پدیدار میشوند . اگر در روی ملحفه های خود رد خون مشاهده کردید و یا در شب هنگام به ناگهان چراغ ها را روشن کردید و ساس ها را مشاهده کردید و یا از جستجوی در بین درز ملحفه و تخت خواب میتوانید از وجود ساس مطلع شوید
از گزش نیش این حشره خارش شدید ایجاد میشود ایجاد آلرژی ، خارش شدید ، ناراحتی ، عفونت ، بود بدن مکان ساس زده از دیگر نشانه های ساس زدگی است

سمپاشی ساس یکی از بهترین راه حل های از بین بردن ای حشره است و همچنین برای جلوگیری از وجود هرگونه مشکل از استفاده از سم های غیر استاندارد و تایید نشده خودداری کنید و این کار را به دست کارشناسان و متخصصین این امر بسپارید . استفاده از سم های تایید شده توسط وزارد بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در شرکت معتبر سمپاشی تضمین کننده سلامت شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *