خطرات ناشی از سوسک های فاضلاب

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 11:44 ب.ظ

سوسک های فاضلاب

سمپاشی سوسک ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی فاضلاب ، سمپاشی

سوسک های آمریکایی که به آنها سوسک های فاضلاب یا حمام نیز گفته میشود سوسک های درشت و قهوه ای رنگ هستند که طول آنها تا ۵ سانتیمتر نیز میرسد و دارای شاخک های بلند هستند.این سوسک ا از طریق فاضلاب ها وارد میشوند و در حمام ها و توالت ها و مکان هایی که فاضلاب وجود دارد رویت میشوند.
سوسک ها معمولا از آلودگی ها ، زباله ها و غذاهای فاسد تغذیه میکنند و به دفع روی غذا عادت دارند همچنین با انتقال عوامل بیماری زای موجود در این مواد و باعث انتقالب بیماری هایی از جمله بیماری های باکتریایی ، بیماری های ویروسی و انگلی میشوند . سوسک ها با ترشح موادی از دهان خود بر روی مواد غذایی بویی نامطبوع تولید میکنند.
با این شرایط برای حفظ بهداشت منازل از ورود سوسک ها باید جلوگیری شود.

سمپاشی سوسک فاضلاب

با توجه به این که سوسک ها به سرعت از طریق فاضلاب پراکنده شده و به تمام ساختمان راه پیدا میکنند برای جلوگیری از انتشار و به جهت ریشه کن کردن این سوسک ها باید با استفاده از سم سوسک و سموم مجاز و دارای تاییدیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به صورت کامل فاضلاب ها سمپاشی شده و با سمپاشی جزئی و ناقص فقط باعث قوی تر شدن سوسک ها و سخت شدن کنترل آنها میشود .

خطرات ناشی از سوسک ها

سوسک ها به دلیل عبور از فاضلاب ها و تغذیه از پسماد غذا ها و زباله ها و مواد فاضلابی ناقل انواع میکروب های بیماری زا هستند و میتوانند باعث شیوع بیماری های فلج اطفال ، وبا ، دیفتری ، قارچ های بیماری زا ، بیماری های پوستی ، سل ، اسهال های خونی و …. شوند .همچنین این حشرات میتوانند ناقل باکتری های مسمومیت زا به مواد غذایی و باغث ایجاد مسمومیت های حاد شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *