شپشک برنج

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 4:11 ب.ظ

شپشک برنج ,سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

شپشک برنج، حشره کوچک داخل برنج ، آفت برنج ، رهایی از شپشک برنج، از بین بردن شپشک برنج ، چلوگیری از آفت زدن برنج ، جلوگری از شپشک زدن برنج

شپشک برنج

بسیاری از ما با حشرات ریزی داخل برنج مواجه شده ایم که تلاش کرده ایم که انها را دفع کنیم . و این سوال برای ما پیش آمده که این حشرات از کجا می آیند. در هنگام کاشت تا برداشت غلات و برنج تخم این آفات داخل برنج نفوذ می کنند . همانطور که قبلا نیز توضیح داده ایم رطوبت و گرما شرایط مناسب را برای رشد حشرات بوجود می آورد . زمانی که ما گونی برنج را در شرایط نامناسب و در محل گرم و مرطوب نگهداری کنیم شرایط برای به بلوغ رسیدن تخم آفات مهیا شده و رشد و تکثیر می شوند .
بهتر است آنها را محل خشک و خنک نگهداری کنیم .

چگونه از شپشک زدن برنج جلوگیری کنیم

یکی از راههای ساده برای جلوگیری از شپشک برنج این است که گونی را در ارتفاع از سطح زمین نگهداری کنیم . به این صورت که پس از مطمئن شدن از این که محل انتخابی دارای رطوبت نبوده و همچنین خنک می باشد ، گونی برنج را روی چهارپایه ای قرار می دهیم . همچنین بهتر است گونی از دیوار نیز دور باشد .این کار باعث می شود جریان هوا بین گونی های برنج جریان داشته باشد . از چسباندن گونی های بردن به همدیگر نیز باید خودداری نمود . به دلیل اینکه چسباندن گونی های برنج باعث ایجاد گرما شده و تبدیل تخم آفت به حشره می شود .

اقدامات پس از شپشک زدن

یک راه ساده برای رهایی از شر شپشک های برنج این است که برنج ها را روی پارچه تمیز در محلی دور از گرد و خاک قرار داده و ان را در زیر آفتاب پهن نماییم . گرمای آفتاب باعثت دور شدن این حشرات می شوند . البته برای جلوگیری از خورد شدن برنج نباید به مدت طولانی آن را زیر آفتاب قرار دهیم . راه دیگر پاشیدن نمک لابه لای برنج است . این کار تا حدی از تکثیر حشره جلوگیری میکند . البته ممکن است تاثیر زیادی در از بین بردن آن نداشته باشد .

بسیاری از افراد نیز از قرص سیر استفاده می کنند . این قرص که فستوکسین نام دارد دارای ترکیبات فسفردار است و بوی سیر می دهد و سیری در آن به کار نرفته است . البته قرص خود گیاه سیر نیز در بازار موجود می باشد . قرص فستوکسین برای ضد عفونی کردن برنج گازی از خود متصاعد می کند که این گاز سمی و خطرناک است و می تواند روی کبد و کلیه اثر منفی بگذارد . بیشتر در انبارهای بزرگ از این ماده استفاده می شود . البته گاز این ماده بر روی برنج اثری ندارد و باعث مسمومیت برنج نمیشود .

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، مضرات زنبور حشرات ناقل بیماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *