انواع سوسک ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:11 ب.ظ

انواع سوسک ها

سمپاشی ، سمپاشی سوسک ، نگارین تندیس

سوسک حمام و سوسک فاضلاب که به آنها سوسری نیز گفته میشود از متداولترین آفات منازل به شمار میروند و برای جستجو غذا شب ها در آشپزخانه ها ، انبار ها ، ظرف های زباله و فاضلاب ها دیده میشوند و دارای بوی نامطبوعی هستند .
در شهر تهران دو گونه از سوسک ها وجود دارند ، گونه اول سوسک های آلمانی که این سوسک ها در آشپزخانه ها دیده میشوند و بیشتر برای رستوران ها و شیرینی پزی ها و آشپزخانه ها دردسر ایجاد میکنند .
گونه دوم سوسک های آمریکایی که همان سوسک های فاضلاب هستند و در فاضلاب های شهری و منازل زندگی میکنند . این سوسک ها به دلیل مقاوم شدن در برابر سموم معمولی نیاز به سمپاشی به روش خاصی است .
شرکت نگارین تندیس با دردست داشتن متخصصین این امر دارای تجربه و تخصص کافی برای سمپاشی در تهران است.

مشخصات سوسک ها

شکم بند بند و بیضی شکل، بالهایی که بطور متقاطع روی شکم قرار گرفته اند، رنگ قهوه ای بلوطی یا سیاه، اندازه ای بین یک تا پنج سانتیمتر. سوسک ها پس از ورود به اماکن و مستقرشدن در محل مناسب شـروع به تخم ریزی می کنند. تخم سوسک به تـعـداد شـانزده تـاچهل و هشت عدد می باشد که درون پوشش یا کپسولی قهوه ای و لوبیا مانندشامل دوردیف مـوازی اتاقکهای حاوی تخم قراردارد.
سوسری بالغ چند ماه تا یکسال زندگی می کند و در این مدت عمل تخم ریزی چندین بار تکرار می شود. سوسری ها منشا گرمسیری دارند اما برخی گونه های آنها در نواحی معتدل و نیز در قسمت هایی از خانه ها و ساختمان هایی که هوای گرم و مرطوب و غذای کافی وجود دارد بسر می برند.

نحوه زندگی سوسک ها

این حشرات مواد شیرین و نشاسته ای را ترجیح میدهند. آنها از شکر و شکلات های شیرین، شیر، پنیر، گوشت، نان و سایر غلات و نیز از مقوا، جلد کتاب، چوب های روی سقف، کفی کفش، لاشه سوسری های مرده و فلج، خون خشک شده و تازه، مدفوع، خلط، ناخن دست و پای افراد مریض و خوابیده تغذیه می کنند. سوسری ها گرما را دوست دارند و پشت رادیاتورها و لوله های آب گرم مخفی می شوند.
– روزها در شکاف و درز دیوارها، چهارچوب درها ومبل ها پنهان می شوند. نقاط تاریک مانند : – تختخواب، پشت یخچال و اجاق خوراک پزی و ظروف آشپزخانه، کابینت ها، توالت، حمام – لوله بخاری، محل نگهداری حیوانات، زیرزمین ها، داخـل تلویزیون و رادیو و دیگر وســایل الکــتریکی، آبروها و سیستم فاضلاب محل اختفای سوسک ها است.
مجاری فاضلاب، وسایل بسته بندی شده، جعبه بطری های نوشابه، کیسه های سیب زمینی و پیاز و سایر مواد غذایی که بگونه ای نامناسب انبار شده اند، اماکن و منازل آلوده مجاور، – دودکش بخاریها، راههای انتقال این حشرات هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *