سمپاشی منزل و ساختمان

سمپاشی منزل و ساختمان از راه حل های کاربردی برای خلاص شدن از شر حشرات موذی است. به دلیل زیاد شدن حشرات موذی تنوع سم ها نیز هر روز بیشتر می ‌شود که هر کدام از این سموم کاربرد خاصی دارند. به همین سبب سمپاشی منزل و ساختمان باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد، تا متناسب با نوع حشرات محیط از سم های کاربردی یا ترکیبی استفاده شود.

انواع سمپاشی منزل و ساختمان

در حال حاضر اغلب ساختمان های مسکونی به صورت مجتمع های بزرگ هستند که از طریق مشاعات ساختمان به یکدیگر ارتباط پیدا می کنند. حشرات موذی زیادی وجود دارند که با نفوذ به یک واحد می توانند به سایر واحدهای دیگر هم منتقل شوند. به همین جهت سمپاشی منزل و ساختمان باید به طور کامل صورت بگیرد، تا تمامی حشرات در کل ساختمان از بین بروند.  

انواع سمپاشی منزل و ساختمان متناسب با نوع حشرات موذی که در محیط وجود دارند صورت می گیرد، تا تمامی فضا پاکسازی شده و اثری از این جانوران باقی نماند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین آفات و سمپاشی آنها می پردازیم:  

سمپاشی سوسک 

سوسک به عنوان اولین و موذی ترین جانوری است که در بسیاری از ساختمان ها نفوذ پیدا می کند؛ زیرا از طریق درپوش های فاضلاب هم می تواند به منازل وارد شود.

سمپاشی موریانه 

موریانه ها حشرات موذی خرابکار اما بی سر و صدا هستند که پس از خوردن لوازم چوبی و آسیب جدی به این لوازم متوجه حضور آنها در محیط خانه می شوید.  

سمپاشی مورچه 

مورچه ها جزء حشراتی هستند که به صورت دسته جمعی زندگی می کنند و سمپاشی مورچه باید به گونه ‌ای انجام شود که کلونی های متعدد مورچه ها را به طور کامل از بین ببرد.  

سمپاشی پشه 

بچه ها جزء طبیعت وحشی بوده و ممکن است هر زمان به محیط منازل نیز حمله ور شوند، سمپاشی پشه ها باید توسط افراد متخصص انجام شود، تا به طور کامل ریشه کن گردند  

عوامل موثر بر قیمت سمپاشی منازل

سمپاشی برای منازل و ساختمان ها به جهت از بین بردن تمامی حشرات موذی صورت می گیرد تا یک محیط امن برای زندگی آماده شود. در هنگام انتخاب مراکز حرفه ای برای دریافت خدمات سمپاشی هزینه مربوط به این کار برای بسیاری از افراد اهمیت پیدا می کند.  

قیمت سمپاشی منزل و ساختمان به عوامل زیادی ارتباط دارد که شناخت این عامل ها به افراد کمک می ‌کند تا تصمیمات بهتری در هنگام انتخاب نحوه سمپاشی و شرکت های ارائه دهنده خدمات بگیرند.  

از مهمترین عوامل اثر گذار بر هزینه سمپاشی شامل موارد ذیل است:

شدت آلودگی محیط به حشرات 

آلوده بودن محیط به حشرات مختلف تأثیر مستقیم بر روی میزان مصرف سم، مدت زمان سمپاشی و تعداد نیروهای مورد نیاز می گذارد. به همین دلیل هر چه میزان جانوران موذی بیشتر باشد، هزینه سمپاشی هم افزایش پیدا می کند.  

نوع آفات 

یکی از عوامل بسیار مهم نوع آفاتی است که در هر منزل و ساختمان وجود دارند؛ زیرا برای از بین بردن هر نوع حشره و آفتی باید از سم خاصی استفاده شود.  

مساحت ساختمان 

هر چقدر که مساحت ساختمان بزرگتر باشد، امکان تخم گذاری حشرات موذی در مکان های بیشتر فراهم می گردد. به همین سبب هزینه بیشتری هم برای از بین بردن و سمپاشی کامل ساختمان صرف می شود.  

 وضعیت وسایل منزل 

وضعیت وسایل منزل از لحاظ مرتب بودن و کثیف و تمیز بودن آنها تأثیر مستقیم بر روی هزینه سمپاشی می گذارد. هر چقدر آلودگی ‌های محیط بیشتر باشد، نیاز به صرف وقت و سم بیشتر برای از بین بردن حشرات است. 

 

 

بهترین زمان سمپاشی ساختمان

تشخیص بهترین زمان برای سمپاشی منزل و ساختمان بسته به نوع آفاتی که در محیط نفوذ کرده‌ اند، ارتباط دارد. معمولاً سم پاشی را باید قبل از فصل رشد و تکثیر حشرات انجام دهید، تا از زیاد شدن آنها جلوگیری شود.

حشرات موذی در زمان های متفاوت از سال شروع به تخم گذاری و تولید مثل می کنند. با مشاهده هر نوع حشره موذی در داخل ساختمان و منزل بهتر است با کارشناسان و متخصصین مشورت کنید تا بهترین زمان را به شما پیشنهاد دهند. در صورت دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت سمپاشی نگارین تندیس می توانید تصمیمات بهتری برای سمپاشی محیط خود بگیرید.

اما به طور کلی قبل از شروع فصل گرم و همچنین در فصل پاییز و زمستان بهترین زمان برای سمپاشی خانه است. برای جلوگیری از تکثیر و رشد مجدد حشرات در محیط منزل بهتر است هر ۶ ماه یک بار عملیات سمپاشی تکرار شود و سمپاشی مجدد را در فصل سرد انجام دهید، تا تمامی تخم های این حشرات از بین بروند.

از نظر سمپاشی در شب یا روز هم نمی توان یک زمان مشخص را تعیین کرد، چرا که مطابق نظر کارشناسان بهتر است زمانی که حشرات موذی درحال استراحت هستند، عملیات سمپاشی صورت بگیرد که برخی از حشرات صبح زود و برای برخی دیگر هنگام غروب آفتاب سمپاشی مناسب است. 

نکات مهم قبل از سمپاشی ساختمان

ر هنگام سمپاشی منزل و ساختمان توجه کردن به برخی از نکات مهم موجب می ‌شود تا سلامت افراد خانواده و اعضای ساکن در محیط ساختمان به خطر نیفتد. در ادامه به بررسی چند مورد مهم آن می پردازیم:  

  • خارج کردن کودکان، خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی و کلیوی و حساسیت های پوستی از محیط سمپاشی  
  • خارج کردن مواد غذایی از محل مورد سمپاشی
  • انتخاب زمان مناسب برای سمپاشی با مشورت متخصصین این حوزه
  • خارج کردن تمامی حیوانات و پرندگان خانگی از محل سمپاشی
  • تمیز کردن محل ساختمان پس از سمپاشی به طور کامل و شستشوی تمامی سطوح  

دریافت خدمات سمپاشی تضمینی

حشرات موذی با وجود جثه بسیار ریز توانایی های زیادی دارند که آسایش و آرامش را از اعضای خانواده می گیرند. برخی از این حشرات با چشم ها دیده نمی شوند؛ اما آسیب های جدی به افراد وارد می کنند. در صورت گرفتار شدن، بهتر است از شرکت های معتبر اقدام به دریافت خدمات سمپاشی تضمینی کنید.  

مجموعه نگارین تندیس با داشتن کادری متخصص و حرفه ای و استفاده از سموم ترکیبی مناسب، بهترین مجموعه برای دریافت هر نوع خدمات سمپاشی است. چرا که قبل از اقدام به سمپاشی با بازرسی دقیق محل و شناسایی حشرات، سم های مناسب برای آنها را مشخص می کند. با ایجاد کمترین آسیب به محیط زیست و حفظ سلامت افرا،د بتواند محیط را پاکسازی کند.

در صورت نیاز به دریافت خدمات سمپاشی منزل و ساختمان با کیفیت بالا و قیمت مناسب کافیست با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایید. در کوتاه ترین زمان ممکن متخصصین مجموعه اقدام به بازدید از محل و سمپاشی مناسب آن می کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *