سمپاشی پشه

سمپاشی پشه باید هدفمند انجام شود و متناسب با محل زندگی و اختفای پشه ها صورت بگیرد، تا به طور کامل هم پشه های بالغ و هم لارو آنها از بین بروند. زیرا انواع پشه فاضلاب، پشه کوره و پشه خاکی وجود دارند که هر کدام به گونه خاصی زندگی می کنند. در حال حاضر سمپاشی پشه توسط مجموعه نگارین تندیس به صورت تخصصی توسط نیروهای حرفه ‌ای انجام می شود.

شناساسس انواع پشه
شناسایی انواع پشه

شناسایی انواع مختلف پشه

پشه ها از آن دست حشراتی هستند که حضور آنها در محیط منزل یا محل کار بسیار آزار دهنده است و مشکلات زیادی را ایجاد می کند. به همین جهت سمپاشی پشه در تمامی محیط ها ضرورت دارد. 

پشه از خانواده حشرات دو بال بوده که بدن آن از سه قسمت اصلی سر، سینه و شکم تشکیل شده است. معمولاً پشه ماده بزرگتر از پشه نر بوده و خرطوم طویل تری دارد. به همین جهت پشه ماده به نسبت پشه های نر خون بیشتری می مکد. طول عمر پشه ها بین ۷ تا ۱۰ ماه است، به دلیل خونسرد بودن پشه ها در فصول سرد سال تا ۶ ماه به خواب زمستانی می روند و اینگونه زنده می مانند.

نکته مهم اینکه؛ پشه های نر نیش نمی زنند و فقط پشه ماده است که برای تولید مثل خود نیاز به پروتئین دارد و برای تأمین پروتئین، نیاز به مکیدن خون انسان یا سایر جانوران دیگر است.  

انواع مختلف پشه از لحاظ شکل ظاهری و نحوه زندگی وجود دارند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:  

پشه کوره 

پشه کوره به گروهی از حشرات گفته می شود که جنس ماده آنها زندگی انگلی داشته و از راه خوردن خون جانوران دیگر تغذیه می کند. پشه کوره با نام های دیگری مانند موشه، سارخک، سارشک. سپیدپر شناخته می‌ شود و به عنوان عامل اصلی انتقال بیماری هایی مانند مالاریا تب زرد، ویروس نیل غربی به شمار می رود. به همین جهت در صورت وجود این پشه ها در محیط باید حتماً سمپاشی پشه کوره توسط نیروهای متخصص انجام شود.

پشه فاضلاب

پشه فاضلاب که معمولاً در آب های راکد حوالی منازل یا چاه های فاضلاب تخم گذاری کرده و رشد می کنند پس از خروج از تخم ها در آب راکت با چشم غیر مسلح هم قابل دیدن است. معمولاً برای محافظت از اعضای خانواده از این پشه ها که به خصوص با گرم شدن هوا افزایش پیدا می ‌کنند بهتر است تا از سمپاشی محیط یا پشه بند در زمان خواب استفاده شود.  

پشه خاکی 

پشه های خاکی حشرات بسیار کوچک هستند که معمولاً به رنگ زرد یا خاکستری با بالهای شفاف می باشند. پشه ها به دلیل رنگ خاکی و پرواز کوتاه معمولاً مخفی هستند و از خون انسان و حیوانات تغذیه می کنند. پشه های خاکی در طی روز بی حرکت بوده و در نقاط تاریک مخفی می شوند و در هنگام اوایل شب فعالیت آنها افزایش پیدا می کند. زخم های پشه ها بر روی بدن آثار بدی به جای می گذارد؛ به همین جهت سمپاشی پشه خاکی در محیط های آلوده ضرورت دارد؛ زیرا ممکن است انواع زخم سالک را به وجود بیاورند.  

مبازره با پشه
مبارزه با پشه

روش های مبارزه با پشه ها

وجود پشه در محیط آسیب های زیادی به وجود می آورد که از نیش زدن افراد گرفته تا بر هم زدن خواب آرام و انتقال بیماری های مختلف را به دنبال دارد. در بسیاری از فضاهای مسکونی، تجاری، اداری، بیمارستان ها و حتی هتل ها ضرورت دارد.

معمولاً متخصصین برای از بین بردن پشه ها روش های مختلفی را جهت مبارزه در نظر می گیرند که انتخاب هر کدام از این روش ها با توجه به بررسی محیط و شرایط صورت می گیرد.

روش های مبارزه فردی 

 معمولا افراد برای جلوگیری از نفوذ پشه ها به محیط از توری بر روی درب و پنجره ها و هواکش ها استفاده می کنند و همچنین در هنگام خواب از پشت بند در فضای باز به کار می برند. گاهی اوقات هم از سمپاشی با استفاده از حشره کش های تأثیر فوری کارساز است.  

روش های فیزیکی 

روش های فیزیکی را برای محدود کردن و از بین بردن لارو پشه ها انجام می دهند که شامل زهکشی، خشک کردن باتلاق ها، پر کردن چاله ها و گودال های آب راکت و بسیاری از شرایط این چنینی است.  

روش های شیمیایی

روش های شیمیایی که شامل سمپاشی با استفاده از سموم عالی می شود، تاثیر زیادی در از بین بردن کامل پشه ها و لارو آنها دارد.

مبارزه بیولوژیک

روش مبارزه بیولوژیک هیچ گونه آلودگی محیط زیست به همراه ندارد و معمولاً از عوامل بیماری زا و دشمنان طبیعی یک موجود استفاده می کنند و هزینه کمتری دارد که تأثیر آن طولانی تر است؛  برای پشه ها معمولاً در مرحله لارو صورت می گیرد.

اقدامات مهم پس از سمپاشی پشه

در حال حاضر ابتدا با بررسی دقیق محیط و مشخص شدن نوع پشه ها از سم پاشی پشه خاکی یا سم پاشی پشه کوره استفاده می کنند. گاهی اوقات هم نیاز است که از سمپاشی پشه فاضلاب به دلیل ازدیاد آنها استفاده شود. از مهمترین مسائل مشخص شدن نوع پشه ها برای تعیین سموم مورد نیاز است.

پس از انجام مراحل سمپاشی برای از بین بردن پشه ها توسط مراکز معتبر نیاز است که برخی از اقدامات را مد نظر قرار دهید، تا آسیبی به اعضای خانواده و افراد مستقر در محیط وارد نگردد:

به هیچ عنوان از مواد غذایی، آب و سایر موارد دیگر که در محیط سمپاشی قرار گرفته استفاده مجدد نکنید.  

قبل از بازگشت به محیط حتماً با باز گذاشتن درب و پنجره ها به محیط هوای لازم را بدهید.

حتماً با کارشناسان متخصص و فعال در زمینه سمپاشی مشورت کنید، تا مناسب ترین زمان را برای ورود شما به محیط جهت جلوگیری از ایجاد مسمومیت توسط بخار و ذرات معلق مشخص کنند.  

پس از پایان مراحل سمپاشی برای به دست آوردن نتایج اطمینان ‌بخش از پاکسازی محیط کنترل تمامی قسمت ها ضرورت دارد.  

شرکت سمپاشی پشه
شرکت سمپاشی پشه

سمپاشی هدفمند پشه تمامی اماکن توسط نگارین تندیس

در صورتی که سم پاشی تمامی اماکن داخلی و حتی فضای باز به صورت هدفمند انجام شود، نتیجه آن تا مدت های طولانی مثبت بوده و اثری از پشه وجود ندارد. معمولاً سم پاشی باید در تمام محیط از جمله دیوارها، سقف ها، زیر مبل و اثاثیه منازل، زیر کمدها و بسیاری از فضاهای دیگر انجام شود.  

به عنوان مثال اگر هدف سمپاشی پشه خاکی باشد، باید سراسر ورودی و محل ‌های خواب و مناطق اطراف درب ها و پنجره ها حتماً سمپاشی شوند. همچنین برای از بین بردن پشه های فاضلاب نیاز است که حتماً اطراف ورودی های فاضلاب به طور دقیق و کامل سمپاشی صورت بگیرد.

مجموعه نگارین تندیس جزء مراکز تخصصی است که با داشتن نیروهای حرفه‌ای و سیستم های پیشرفته و به روز در کلیه فضاها و اماکن می تواند سمپاشی هدفمند انجام دهد. برای به دست آوردن هر نوع خدمات سمپاشی پشه کافیست با کارشناسان این مجموعه برای دریافت بهترین خدمات و مناسب ترین هزینه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *