سمپاشی محل کار و ادارات

سمپاشی محل کار و ادارات باید توسط متخصصان حشره شناسی انجام شود، تا با تعیین نوع حشرات و سموم مناسب برای هر کدام از آنها کم خطرترین راهکارها برای کنترل حشرات موذی استفاده کند. برای ریشه کنی و حذف کامل حشرات نیاز است که سمپاشی محل کار و ادارات در چندین مرحله تکرار شود که بهتر است با مشاوران آگاه مجموعه نگارین تندیس در این زمینه مشورت کنید.

مهمترین خدمات سمپاشی ادارات و محل کار

از بین بردن جانوران موذی و حشرات در محل کار با کمک سمپاشی به عنوان آخرین اقدام دفاعی شمرده می شود. به همین جهت این اقدام باید به طور کامل و دقیق صورت بگیرد، تا محیط کار پاکسازی شود.  

خدمات زیادی در حوزه سمپاشی محل کار و ادارات ارائه می گردد که متناسب با شرایط و نیاز هر محل باید از آنها استفاده شود. در این بخش به معرفی مهم ترین خدمات سمپاشی در زمینه محل های اداری و کاری می پردازیم:  

سمپاشی حشرات موذی 

سمپاشی حشرات موذی به شکل های مختلف صورت می ‌گیرد که یکی از مهم ‌ترین آنها استفاده از حشره کش های پودری است که در حفره ها و مکان های مخفی حشرات تزریق می شود. 

بستن راه های نفوذ 

تمامی راه هایی که ممکن است حشرات و جانوران موذی از طریق آن نفوذ کند؛ کاملاً بسته می شود و با پر کردن درزها و سوراخ ها و بستن ورودی فاضلاب ها هرگونه مسیر ورود را مسدود می کند.

استفاده از طعمه های مایع 

با توجه به نوع حشرات از توده های مایع در مسیر رفت و آمد آنها استفاده می کنند تا با خوردن این طعمه ها حشره و جانوران موذی از بین بروند.

رایج ترین حشرات در محل کار

وجود انواع حشرات و آفات در شرکت ها و کارخانجات مختلف ممکن است، فاجعه های زیادی را به دنبال داشته باشد. برخی از حشرات به شکل مستقیم به سراغ تجهیزات داخل ادارات رفته و موجب آسیب رساندن به سیستم های مهم می شوند. برخی دیگر از حشرات هم ممکن است روند کار کرد نیروهای شاغل در محیط را مختل کنند.  

رعایت ایمنی و بهداشت در محل کار از نظر روح و روان افراد ضرورت پیدا می ‌کند؛ به همین جهت سمپاشی محل کار و ادارات باید در دوره های زمانی مشخص صورت بگیرد، تا هیچگونه حشره موذی در آن باقی نماند.

حشرات رایج زیادی در محل کار و محیط اداره وجود دارند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

موش ها 

در برخی از محل های کار کثیف و به هم ریخته حیوانات جونده مانند موش یافت می شوند.

ساس 

ساس جزء حشرات موذی است که ممکن است به همراه کارمندان یا ارباب رجوع به داخل ادارات راه پیدا کنند. ساس به سرعت تکثیر شده و در شکاف مبلمان و کوسن ها و پارچه های موجود در محیط رخنه می ‌کنند. 

 موریانه ها 

در کلیه فضاهایی که مواد سلولزی مانند کاغذ، مقوا، چوب و گیاهان یافت می شوند موریانه ها هم می توانند نفوذ پیدا کنند. 

مگس ها 

مگس ها در تمامی محیط ها می توانند حضور پیدا کنند و در صورتی که مگس های بالغ در یک محیط تخم ریزی کنند، به شدت تعداد آنها افزایش پیدا می ‌کند و در چنین شرایطی نیاز به سمپاشی محیط است.

عنکبوت ها 

عنکبوت ها معمولاً در مکان های گرم و خشک بیشتر وجود دارند که در ادارات می توانند در گوشه اتاق ها، دریچه های هوا و گرد و غبار میزها نفوذ کنند.

سوسک ها 

سوسک جزء حشرات موذی است که در اتاق های استراحت و آشپزخانه های ادارات بیشتر دیده می شود؛ زیرا این حشره در جاهایی که مواد غذایی و آب است بیشتر یافت می گردد.

قیمت سمپاشی ادارات

گونه های مختلفی از حشرات موذی در محیط ادارات وجود دارند که ممکن است روند کار کردن نیروها را مختل نمایند؛ به همین سبب به وقت مشاهده این حشرات باید آنها را به شیوه های اصولی از بین برد. 

قیمت سمپاشی محل کار و ادارات جزء موارد بسیار مهم است که باید از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه به چند عامل مهم آن می پردازیم: 

مساحت محل سمپاشی 

مساحت محل سمپاشی هر چقدر که بزرگتر باشد نیاز است که عملیات سمپاشی بیشتری در آن انجام شود. 

تعداد دفعات سمپاشی 

بر اساس افزایش آفات و حشرات نیاز است که از میزان مشخصی طعمه و سم استفاده شود. در صورت استفاده از سموم چند مرحله ای هزینه نهایی هم افزایش پیدا می کند.  

نوع حشرات و جانوران موذی 

نوع حشرات و جانوران موذی در تعیین نوع سم تأثیر می گذارند. سمپاشی محل کار و ادارات برای از بین بردن جانوران موذی مانند موش و مارمولک به نسبت حشراتی مانند سوسک، پشه یا موریانه تفاوت دارد.

دلایل وجود حشرات و جانوران موذی در ادارات

دلایل زیادی وجود دارد که یک محیط دچار آلودگی می شود و نیاز است که با سمپاشی پاکسازی گردد. جذب حشرات و جانوران موذی در محیط ادارات هم دلایل زیادی دارد که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

  • رعایت نکردن نظافت روزانه در محیط کار و به خصوص سرویس های بهداشتی
  • ریختن مواد غذایی در فضاهای مختلف از محل کار و ماندن آن در طولانی مدت
  • جمع آوری نکردن زباله ها و عدم تخلیه به موقع  
  • رعایت نکردن بهداشت در محیط آشپزخانه و باقی ماندن ظروف کثیف برای طولانی مدت  
  • درزگیری نکردن سوراخ ها و شکاف های موجود در دیوارها و محل عبور لوله ها و تجهیزات موتورخانه  

نکات مهم در سمپاشی محل کار و ادارات

در سمپاشی محل کار و اداره ها با توجه به نوع حشرات و جانوران موذی طعمه گذاری ها یا سموم گوناگون استفاده می شود که تمامی این مواد برای سلامت خطرناک بوده و به محیط زیست هم ممکن است آسیب وارد کند. به همین سبب سپردن عملیات سمپاشی محل کار و ادارات به شرکت های متخصص و متبحر در این زمینه ضرورت پیدا می کند که مجموعه نگارین تندیس یکی از این شرکت های تخصصی است.

برای طی کردن شرایط ایمن در هنگام سمپاشی در محل کار و ادارات بهتر است برخی از نکات را مد نظر قرار دهید:

  • خارج شدن افراد از محل کار در هنگام سمپاشی
  • قرار دادن مواد غذایی و خوراکی در معرض سم پاشی
  • استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات سمپاشی مخصوص
  • استفاده از لوازم ایمنی مانند ماسک، کلاه و عینک برای جلوگیری از آسیب بیشتر به افراد حاضر در محل

استفاده از بهترین سموم برای سمپاشی محل کار

برای دریافت نتایج بهتر از سمپاشی در تمامی محل های اداری انتخاب بهترین سموم ضرورت پیدا می کند که با انتخاب شرکت های معتبر فعال در این حوزه این کار میسر می گردد.

شرکت سمپاشی نگارین تندیس از مراکز حرفه ای در این حوزه است که خدمات خود را با استفاده از نیروهای متخصص و حرفه ای و سموم استاندارد ارائه می دهد. معمولاً کارشناسان این شرکت پس از بررسی محل با توجه به نوع حشرات و نیاز محیط از سموم ترکیبی و خاص استفاده می‌ کنند تا با یکبار سمپاشی حشرات بیشتری را از بین ببرند.

در صورت نیاز به دریافت خدمات سمپاشی محل کار و ادارات کافیست با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. این مجموعه مناسب ترین هزینه ها را برای سمپاشی محل کار در نظر گرفته که با استفاده از تکنولوژی های نوین و به روز عملیات سمپاشی را به صورت تضمینی انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *