شیتوزومیازیس

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:57 ب.ظ

شیتوزومیازیس

شیتوزومیازیس ، بیماری انگلی، حلزون های آب شیرین ، بیماری های مناطق گرمسیری

شیتومیازیس

شیتوزومیازیس

شیتوزومیازیس یک نوع بیماری انگلی می باشد . عامل این بیماری نوعی کرم است که در آبهایی که در آن حلزون وجود دارد زندگی می کند . این کرم از طریق پوست وارد بدن می شود و سپس به خون وارد می شود در نتیجه باعث کم خونی و اسهال ، آسیب به اندام ها و خونرویزی داخلی می شود.
کسانی به این بیماری مبتلا میشوند که در آبهای آلوده به این انگل شنا و یا حمام ، ماهیگیری و یا شالیکاری می کنند . انتقال این بیماری زمانی است که حلزونهای آب شیرین فراوان وجود دارند . وقتی فرد آلوده در آب ادرار می کنند تخم وارد آب میشود. تخم ها برای ادامه زندگی و رشد به حلزون های آب شیرین احتیاج دارند . و افرادی که وارد آب می شوند آلوده می شوند.

علایم بیماری:

اولین مرحله موقعی است که انگل وارد بدن می شود که مرحله مسمومیت یا حمله است .و ۲ تا ۳ روز طول می کشد .سپس در محل ورود انگل سوزش و خارش ایجاد می شود که به آن عارضه خارش شناگران می گویند .
دومیم مرحله ۶ یا ۸ هفته بعد از مرحله اول ایجاد می شود .در این محله بیشتر علایم ریوی هستند که تنگی نفس ، سرفه خشک تب نا منظم از جمله آن است .
سومین مرحله ، مرحله استقرار انگل در بدن است که در عروق مثانه مستقر می شود و تغذیه از خون را شروع می کند . مهم تریم علامت در این مرحله درد در هنگام دفع ادرار و وجود خون در قطرات آخر ادرار است .

در مراحل بعدی، افزایش درجه حرارت، عرق، ضعف و سستی، و درد مبهم در ناحیه زیر شکم حاصل می شود.

شیتوزومیازیس , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران،لیشمانیاسیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *