بیماری لیشمانیاسیس

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 9:29 ب.ظ

بیماری لیشمانیاسیس ،سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشبی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

بیماری لیشمانیاسیس، لیشمانیاسیس، بیماری منتقله از حشرات ، بیماری منتقله از پشه ، بیماری منتقله از پشه خاکی ، علایم بیماری لیشمانیاسیس، درمان بیماری لیشمانیاسیس

بیماری لیشمانیاسیس

بیماری لیشمانیاسیس از نیش نوعی پشه خاکی به انسان بوجود می آید .از انواع رایج و شایع این بیماری لیشمانیاسیس پوستی و احشایی نام دارد.
در نوع پوستی بیماری لیشمانیاسیس در پوست بدن علی الخصوص پوست صورت زخم هایی ایجاد می شود که این زخم ها تا مدت ها از بین نمی روند .همچنین زخم هایی در قسمت بینی ، حنجره و دیگر نقاط مخاطی ایجاد می شود که بسیار خطرناک می باشد.
در لیشماتنیاسیس احشایی انگل از طریق پشه وارد دستگاه های مهم و کلیدی بدن مانند کبد و طحال و مغز استخون می شود و در صورتیکه مورد درمان قرار نگیرد باعث مرگ می شود .

علایم بیماری :

از علایم این بیماری می توان به تنگی نفس، گرفتگی و آبریزش بینی ، زخم در ناحیه دهان، لثه و بینی، خون دماغ، اختلال در بلع غذا،خستگی ، اسهال، شکم درد ، سرفه ،ضعف ، سرفه، کاهش وزن ، ریز مو ، عرق شبانه اشاره کرد .
برای جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری میتوان هنگام خواب از پشه بند های آغشته به حشره کش استفاده کرد .همچنین کشتن حشرات با استفاده از حشره کش و همچنین درمان نمودن فرد آلوده از راههای جلوگیری از گسترش این بیماری می باشد .

این بیماری در آسیا ، آفریقا ، آمریکای جنوبی و مرکزی و جنوب اروپا رایج است .

این نوع بیماری ها بیشتر در کشورهای فقیری که در آن دسترسی به آب و غذای سالم وجود ندارد و بهداشت رعایت نمی شود رخ می دهد. به علاوه ساکنین کشورهای فقیر به دلیل سوء تغذیه سیستم ایمنی ضعیفی دارند که علایم بیماری را تشدید می کند.

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، حشرات ناقل بیماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *