آلاینده های بیولوژیکی داخلی ساختمان

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 3:21 ب.ظ

آلاینده های بیولوژیکی داخلی ساختمان

آلاینده های بیولویکی ، آلاینده های بیولوژیکی داخلی ساختمان ، هوای آلوده داخل ساختمان ، عوامل موثر بر آلودگی داخلی ساختمان ، آسم ، تنگی تنفس ، انسداد مجاری تنفسی ، آسم کودکان

خصوصیات آلاینده های بیولوژیکی داخلی ساختمان

در بین آلاینده های داخل ساختمان دود سیگار ، سوسک ها ، مایت های خانگی ، کپک ها ، حیوانات خانگی ، گرده گیاهان ، ازن و برخی محصولات جانبی ناشی از احتراق ( بنزین ، مواد شیمیایی ) و هوای سرد منجر به بروز برخی بیماری ها مانند آسم می شود .

آسم ( Asthma ): آسم بیماری است که باعث تنگی نفس می شود که در حقیقت باعث انسداد راههای هوایی شده و اجازه نمی دهد اکسیژن به خوبی به ریه ها برسد . علائم ان عبارتند از احساس فشردگی در قفسه سینه ، سرفه و خس خس سینه که به این مشکلات تنفسی به اصطلاح حملات آسمی می گویند . در حملات آسمی سه تغییر مهم در ریه ها به وقوع می پیوندد که باعث تنگی نفس می گردد که عباتند از :

۱- سلول ها در مجاری هوا به صورت موکوس باعث انسداد مجاری می گردند .
۲- سلول ها در مجاری هوا متورم می گردند .
۳-عضلات اطراف مجاری هوا سفت می شوند .

در ایالات متحده آمریکا حدود ۱۷ میلیون نفر از مردم مبتلا به آسم هستند .آسم در هر سنی به وقوع می پیوندد اما در بین کودکان از بزرگسالان متداول تر است . در این کشور ۴/۸ میلیون کودک مبتلا به آسم هستند تقریبا به ازای هر ۱۳ کودک مدرسه ای یک نفر مبتلا به این بیماری مزمن است و درصد ابتلابه آسم در کودکان پیش دبستانی نسبت به گروه های دیگر سنی رو به افزایش است . در حقیقت میزان غیبت کودکان دبستانی به علت ابتلا به آسم در مدارس بیشتر می شود .

 

 

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، گزش ساس

آلایند ه های بیولوژیکی داخلی ساختمان , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *