بوتولیسم | سمپاشی | سمپاشی در تهران | شرکت سمپاشی در تهران | شرکت سمپاشی نگارین تندیس

بوتولیسم

بوتولیسم

بوتولیسم ، بوتولیسم نوزادان ، کلستریدیوم بوتولنیوم ، میکرو هوازی ، سم در تن ماهی ، سم در کشک مایع ، مسمومیت غذایی

کلستریدیوم بوتولنیوم

میکروبی بی هوازی و اسپوردار می باشد که اسپور آن ۱۲۰ درجه سانتی گراد را برای مدت ۱۰ دقیقه و حرارت ۱۰۰ درجه را تا چند ساعت می تواند تحمل کند . اسپور آن در خاک بخصوص خاک اطراف رودخانه ها وجود دارد و بنابراین مواد غذایی که در تماس با خاک هستند می توانند آلوده به این میکروب شوند . میکروب ضمن رشد و نمو در ماده غذایی تولید سم می کند که بسیار خطرناک است بطوریکه ۲۵ گرم از آن می تواند موجب مرگ همه انسان ها شود . سم بر روی سیستم عصبی اثر می گذارد .

در مسمومیت با بوتولیسم ابتدا حالت بی حالی ، سردرد ، تهوع و دو بینی ( اختلال در دید ) بوجود می آید و سپس عمل بلع غذا و صحبت کردن مشکل می شود و بالاخره سم روی سیستم تنفسی اثر می گذارد و سبب قطع تنفس و در نهایت منجر به مرگ می شود .

این نوع مسمومیت بشتر از طریق کنسرو های غذایی مانند کنسرو سبزیجاتی نظیر نخود سبز ، لوبیا سبز ، و همچنین از طریق ماهی دودی و کشک مایع ممکن است انسان را مسموم کند . خوشبختانه سم بوتولیسم نسبت به حرارت حساس است و برای پیشگیری از مسمومیت باید قوطی های مشکوک را حرارت بدهیم و یا کشک مایع را در حدود ۱۰ دقیقه در معرض حرارت قرار بدهیم . ( سم بوتولیسم )

بوتولیسم نوزادان :

این بیماری در نوزادان ۲ تا ۳۸ هفته ای بوجود می آید که ناشی از تولید intraintenstinal  و جذب سم بوتولیسم می باشد . یکی از منابعی که منجر به این بیماری می شود عسل می باشد به همین دلیل cdc توصیه می کند به کودکان زیر یک سال عسل داده نشود .

 

پسماندهای بیمارستانی و خطرات ناشی از آن ، سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ،

چقدر این پست کار آمد بود؟لطفا امتیاز دهید

بر روی ستاره ها جهت امتیاز دهی کلیک کنید

میانگین امتیاز دهی / ۵٫ رای شما:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سمپاشی سوسکسمپاشی در تهرانسمپاشی منازلسمپاشی موشسمپاشیسمپاشی