لاکتوباسیلاسها | نگارین تندیس | سمپاشی - سمپاشی منازل - سمپاشی در تهران

لاکتوباسیلاسها

لاکتوباسیلاسها

لاکتوباسیلاسها ، لاکتوباسیلوس ، میکروب های مفید ، بهداشت مواد غذایی ، لاکتیس ، استروپتوکو.ک کرموری ، لاکتوباسیل ها ، میکروب تخمیر قند ها

لاکتوباسیلاسها

لاکتوباسیلاسها نیز مانند میکرو کوک ها از میکروارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی هستند . در این خانواده از نظر بهداشت مواد غذایی دو گروه زیر دارای اهمیت هستند :
الف ) از مهمترین آنها استرپتوکوک پیوژن می باشد که سبب بیماری در انسان می شود . از نوع دیگر آنها استرپتوکوک لاکتیس و استرپتوکوک کرموری است ، این دو میکروب در صنایع لبنی جهت انعقاد شیر مورد استفاده قرار میگیرند ( میکروب های مفید ) . استرپتوکوک فیکالیس در مدفوع وجود دارد و در صورتیکه در کالباس یا سوسیس وجود داشته باشد بدان معنی است که ماده غذایی به نحوی با مدفوع ارتباط داشته و آلودگی پیدا کرده است .

ب) لاکتوباسیل ها : میکروب هایی هستند که قند ها را تخمیر کرده و سبب تولید اسید لاکتیک می شوند . انواع لاکتو باسیل ها عبارتند از :
لاکتوباسیلوس بیفیدوس : در بزاق دهان و در ندان های کرم خورده وجود دارد ( اسید لاکتیک به تدریج بر روی مینای دندان اثر می گذارد ) .
لاکتوباسیلوس گازئی : باعث انعقاد پروتئین شیر می شود .
لاکتوباسلوس بولگاریکوس : روی پروتئین شیر اثر می گذارد .
لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس : اسید دوست است و در محیطی که اسیدی باشد بیشتر اثر می گذارد .
اگر ماست شیرین مدتی بماند و مصرف نشود ، میکروب ها قند شیر ( لاکتوز ) را تخمیر می کنند و اسید لاکتیک بوجود می آید که سبب تر شدم ماست می شود . هر چه لاکتوباسیلوس بیفیدوس در نوزادان بیشتر باشد باعث می شود میکروب های بیماری زا نتوانند رشد کنند . در بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می شوند این باسیلوس بیشتر است و نوزاد کمتر دچار اسهال می شود .

میکروکوک ها

لاکتوباسیلاسها , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


ما را حمایت کنید
 
سمپاشی سوسکسمپاشی در تهرانسمپاشی منازلسمپاشی موشسمپاشیسمپاشی