لاکتوباسیلاسها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 6:27 ب.ظ

لاکتوباسیلاسها

لاکتوباسیلاسها ، لاکتوباسیلوس ، میکروب های مفید ، بهداشت مواد غذایی ، لاکتیس ، استروپتوکو.ک کرموری ، لاکتوباسیل ها ، میکروب تخمیر قند ها

لاکتوباسیلاسها

لاکتوباسیلاسها نیز مانند میکرو کوک ها از میکروارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی هستند . در این خانواده از نظر بهداشت مواد غذایی دو گروه زیر دارای اهمیت هستند :
الف ) از مهمترین آنها استرپتوکوک پیوژن می باشد که سبب بیماری در انسان می شود . از نوع دیگر آنها استرپتوکوک لاکتیس و استرپتوکوک کرموری است ، این دو میکروب در صنایع لبنی جهت انعقاد شیر مورد استفاده قرار میگیرند ( میکروب های مفید ) . استرپتوکوک فیکالیس در مدفوع وجود دارد و در صورتیکه در کالباس یا سوسیس وجود داشته باشد بدان معنی است که ماده غذایی به نحوی با مدفوع ارتباط داشته و آلودگی پیدا کرده است .

ب) لاکتوباسیل ها : میکروب هایی هستند که قند ها را تخمیر کرده و سبب تولید اسید لاکتیک می شوند . انواع لاکتو باسیل ها عبارتند از :
لاکتوباسیلوس بیفیدوس : در بزاق دهان و در ندان های کرم خورده وجود دارد ( اسید لاکتیک به تدریج بر روی مینای دندان اثر می گذارد ) .
لاکتوباسیلوس گازئی : باعث انعقاد پروتئین شیر می شود .
لاکتوباسلوس بولگاریکوس : روی پروتئین شیر اثر می گذارد .
لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس : اسید دوست است و در محیطی که اسیدی باشد بیشتر اثر می گذارد .
اگر ماست شیرین مدتی بماند و مصرف نشود ، میکروب ها قند شیر ( لاکتوز ) را تخمیر می کنند و اسید لاکتیک بوجود می آید که سبب تر شدم ماست می شود . هر چه لاکتوباسیلوس بیفیدوس در نوزادان بیشتر باشد باعث می شود میکروب های بیماری زا نتوانند رشد کنند . در بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می شوند این باسیلوس بیشتر است و نوزاد کمتر دچار اسهال می شود .

میکروکوک ها

لاکتوباسیلاسها , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

یک دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است

  1. سلام میشه لینک داخل مطلبو چک کنید.برای من مشکل داشت.ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *