میکرو کوک ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:23 ب.ظ

میکرو کوک ها

میکرو کوک ، بهداشت مواد غذایی ، میکرو ارگانیسم ، میکروارگانیسم ، میکروکوک ، استافیلوکوک ، پیگمان های سفید ، پیگمان های لیمویی ، پیگمان های طلایی ، سم در مواد غذایی ، سم مقاوم ، مسمومیت مود غذایی

میکروارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی

بسیاری از میکروارگانیسم ها از نظر بهداشت مواد غذایی مهم هستند . این دسته از میکرو ارگانیسم ها قادرند سبب فشار و خرابی ماده غذایی شده و یا اینکه ممکن است در ماده غذایی تولید سم نموده و سبب مسمومیت مواد غذایی می شوند و یا در ماده غذایی حضور داشته و همراه غذا مصرف شوند و سبب ایجاد بیماری شوند . از مهمترین میکروارگانیسم ها که در بهداشت و صنایع مواد غذیی مهم هستند می توان به میکرو کوک ها ، لاکتوباسیلاها ، آنتروباکتریاسه ها ، بروسلاها ، باسیلاسه ها ، اشاره کرد .
در اینجا به توضیح یکی از آن موارد می پردازیم .

میکرو کوک ها

از این دسته که از نظر بهداشت مواد غذایی حائز اهمیت هستند استافیلوکوک ها مهمترین می باشند . استافیلوکوک ها ممکن است دارای پیگمان های طلایی ، سفید و یا لیمویی باشند . استافیلوکوک طلایی از نوعی است که بر روی ماده غذایی تولید سم می کند و سم آن ۱۰۰ درجه سانتی گراد را می تواند برای مدت یک ساعت تحمل کند ( سم مقاوم ) و ممکن است در پخت و پز از بین نرود . از علائم این نوع مسمومیت استافیلوکوکی اسهال ، دل درد ، ضعف و بی حالی است ، در این مسمومیت تب وجود ندارد .این نوع میکروارگانیسم بیشار از طریق پوست انسان و حیوانات انتشار پیدا می کند .

محل انتشار آن زخمها ، جوش یا دملهای چرکی و یا آبسه های داخل بینی می تواند باشد . این نوع مسمومیت بیشتر از طریق غذاهای نظیر شیر ، بستنی و شیرهای تازه و کرم دار رخ می دهد . برای پیشگیری از این نوع مسمومیت رعایت بهداشت فردی بسیار مهم است و همچنین نگهداری مواد غذایی به نحو صحیح می تواند کمک نماید .

 

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، آلاینده های بیولوژیکی داخلی ساختمان

میکرو کوک ها , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *