سلامت شغلی و پاتوژن های منتقله از راه خون

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 11:12 ب.ظ

سلامت شغلی و پاتوژن های منتقله از راه خون

سلامت شغلی ، پاتوژن های منتقله از راه خون ، سوزن ، سرنگ ،

سلامت شغلی و پاتوژن های منتقله از راه خون

– به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی حین جمع اوری و انتقال سوزن ، اسکالپل و سایر وسایل نوک تیز باید بسیار احتیاط نمود و فورا آن ها را در داخل ظروف مخصوص اشیای نوک تیز قرار داد .

– هرگز نباید سرپوش سوزن ها را مجددا روی سوزن های مصرف شده قرار داد و یا از هیچ روشی که باعث شور نوک سوزن یا اشیای تیز به طرف بدن قرار گیرد نباید استفاده کرد . اگر در شرایط بالینی ، گذاشتن سرپوش روی سوزن ضرورت دارد با یک دست و با استفاده از یک پنس مخصوص یا وسیله مکانیکی برای نگه داشتن غلاف سوزن این کار انجام شود .

– نباید با دست ، سوزن مصرف شده را از سرنگ یکبار مصرف جدا نمود .
– سوزن مصرف شده را نباید با دست خم کرد و نباید آن را شکست یا دستگاری نمود . سرنگ ها ، سوزن ها یا وسایل تیز که قابل استفاده مجدد هستند باید در داخل ظروف مقاوم در مقابل سوراخ شدن که روی ان ها برچسب و نشانه مخاطرات زیست محیطی وجود

داشته باشد قرار گرفته و به محل مناسب جهت تمیز سازی و گندزدایی نمودن منتقل شوند .
– برای احیاء بیمار از کیف احیاء ، Mouthpiece یا سایر وسایل تنفسی به عنوان وسایل جایگزین روش تنفس دهان به دهان استفاده شود .
– به منظور جلوگیری از ابتلا به هپاتیت B ، پرسنل پزشکی واکسن هپاتیت B را تزریق نمایند .

– در صورت پاشیده شدن خون یا سایر مواد بالقوه عفونی به مخاط چشم ، دهان یا سایر مخاط های بدن و یا فرو رفتن سوزن یا اشیای تیز به بدن ، مواجهه باید گزارش شود .

سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

آنتروباکتریاسه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *