آنتروباکتریاسه ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 5:26 ب.ظ

آنتروباکتریاسه ها ( میکرو ارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی )

آنتروباکتریاسه ها ، میکروارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی ،میکرو کوک ، س=لاکتوباسیلاس ها ، سالمونلاها ، شیگلاها ، کلیفرمها ، پروتئوسها ، میکروب های دستگاه گوارش ، بهداشت مواد غذایی ، میکروب عامل اسهال ، میکروب عامل عفونت دستگاه گوارش ، میکروب موجود در گوشت مرغ فاسد

آنتروباکتریاسه ها

در مطالب گذشته در مورد دو دسته از میکرو ارگانیسم های مهم در بهداشت مواد غذایی مواردی را عنوان کردیم در این مبحث در مورد آنتروباکتریاسه ها به طور مختصر توضیح خواهیم داد .
آنتروباکتریاسه ها : میکروب هایی هستند که در داخل دستگاه گوارش انسان و حیوان وجود دارند . از انواع مهم آنها که از نظر بهداشت مواد غذایی مهم می باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد :
سالمونلاها : انواع مختلفی دارند که بعضی از انها در بدن انسان سبب مسمومیت غذایی و بعضی از آنها سبب بیماری می شوند. مانند سالمونلا تیفی که سبب بیماری تیفوئید یا حصبه در انزد انسان می شود و سالمونلا آنتراتیدیس که سبب مسمومیت غذایی در انسان می گردد و سالمونلا تیفی موریوم که سبب ورم چرکی شدن پستان گاوها شده که منجر به آلودگی شیر می گردد .

شیگلاها : از میکروب هایی هستند که سبب عفونت دستگاه گوارش می شوند . عامل اسهال همراه با درد شکم که با خون و بلغم همراه می شود را دیسانتری می گویند ( یعنی عامل آن شیگلا است ) . این میکروب از طریق مود غذایی آب آلوده به انسان منتقل می شود که همراه با تب است .

کلیفرمها : مثل اشرشیاکلی که یک شاخص برای تعیین آلودگی آبها به فضولات انسانی و حیوانی است .

پروتئوسها : دسته دیگر از آنتروباکتریاسه ها هستند که در روده حیوانات یافت می شوند و همچنین در گوشت مرغ فاسد شده می توانند وجود داشته باشند . از انواع پروتئوسها می توان به پروتئوس ولگاریکوس ، پروتئوس میرابیلیس ، پروتئوس رتجری اشاره نمود .

لاکتوباسیلاس ها ، میکرو کوک ها

 

سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *