سمپاشی پشه و و نکات درباره مبارزه با پشه ها

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 10:25 ب.ظ

سمپاشی پشه ، سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

سمپاشی پشه

در مطلب قبلی در رابطه با مقاومت به سموم در حشرات صحبت کردیم و چند علت این موضوع را بررسی کردیم . در این مطلب به دو مورد دیگر از مقاومت به سموم در حشرات را بررسی کرده و سپس نکات کلیدی در مبارزه با پشه ها و سمپاشی پشه را مورد بررسی قرار میدهیم .

تغییرات رفتاری
با توجه به مشخصات رفتاری حشرات توجه به این موضوع که حشرات از تماس با سموم دوری میکنند الزامی است . و یا در کل به مکان هایی که در آنجا عمل سمپاشی انجام شده است وارد نمیشوند .
این نوع مقاومت حاصل تغییرات بر اثر سموم در بدن حشرات ایجاد میشود .
این تغییرات فیزیولوژیکی در حشرات باعث عدم تاثیر پذیری سموم بر روی حشرات میشود و باعت شکست کنترل بیمار یهای منتقله توسط حشرات در دنیا شده است.
دفع سم
یکی دیگر از راه های مقاومت به سموم در حشرات و مکانیسم مقاومت حشرت دفع سموم است به این صورت که حشرات بدون جذب سم از طریق مقعد حشره دفع میشود .

نکاتی که می بایست در مبازه با انواع پشه ها و سمپاشی پشه مد نظر قرار گیرد:
از آنجاییکه پشه ها دارای دگردیسی کامل بوده لذا سه مرحله از ۴ مرحله زندگی خود یعنی ( تخم ،لارو و پوپ ) را در آب زندگی کرده تنها مرحله بلوغ خود را در محیط بیرون از آب زندگی کرده و تنها در این مرحله است که جنس ماده آن برای تخمگذاری نیاز به خونخواری دارد. سمپاشی پشه
مبارزه اصلی بر روی پشه ها بر روی مبارزه با مراحل لاروی می باشد سمپاشی پشه
نابودی یا ایجاد تغییردر محل تولید مثل به طوری که برای رشد لارو نامناسب باشد.(پرکردن لانه های لاروی ،زهکشی ، سوزاندن علفهای حاشیه برکه ها یا محلهای که آب راکداست و…)
غیر قابل دسترس کردن محل های تولید مثل برای پشه های بالغ
رهاسازی ماهی ها ودیگر صیادان لاروخوارواستفاده از باکتری باسیلوس تورنجینسیس
استفاده از سموم مجاز لارو کش
مبارزه با پشه بالغ نسبت به مرحله لاروی تاثیر کمتری دارد.
بهترین راه برای مبارزه با پشه های بالغ بسته به اینکه پشه ها اندوفیل ، اگزو فیل و یا آندوفاز ویا اگزو فاژ باشند، سمپاشی ابقایی است

 

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *