شپش سر و طریقه ابتلا به آن

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 9:56 ب.ظ

شپش سر ,سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

شپش سر

پیشگیری از ابتلا به شپش سر

با شروع شدن فصل بازگشایی مدارس بر آن دانستیم که در مورد راههای پیشگیری از ابتلا به شپش سر صحبت کنیم .
شپش حشره بسیار کوچک است و در واقع نوعی انگل است که روی نقاطی از سر که دارای موهای بیشتری است زندگی می کند . تغذیه شپش از خون بدن انسان است این مکیدن خون است که باعث خارش پوست می شود .
بهترین راه مبتلا نشدن به شپش رعایت بهداشت فردی می باشد . استفاده مشترک از وسایل شخصی مانند شانه و حوله سر باعث انتقال شپش از فردی به فردی دیگر میشود . همچنین استفاده روسری یا کلاه فرد آلوده نیز باعث انتقال شپش می شود. باور غلطی در بین مردم وجود دارد که شپش میپرد در صورتی که این باور بسیار غلط می باشد.

شپش سر

شپش ها معمولا در چند سانتی متری نزدیک سر تخم گذاری میکنند . و این تخم ها را با بزاق دهانشان به موی سر متصل می کنند . شپش ها حدود شش هفته می توانند زندگی کنند و موقعی که زمان مرگشان می رسد خود از سر می افتند .
در مدارس نیز باید به دانش آموزان آگاهی لازم داده شود تا با رعایت نکات لازم از مبتلا شدن به شپش جلوگیری بعمل آید . چک کردن موهای دانش آموزان به صورت دوره ای توسط معلمان در مدارس انجام میشود که این امر جهت جلوگیری از پیشروی این انگل بسیار موثر می باشد.
در صورت مشکوک بودن به ابتلا به شپش بهتر است به اداره بهداشت محل مراجعه کرده و با استفاده از راهنمایی های کارشناسان بهداشت به درمان آن پرداخته شود . از درمان خود سرانه به دلیل وجود سم در داروی آن باید پرهیز شود .

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، عنکبوتها و رتیل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *