تله های حشره گیر نوری کاربرد و انواع آن

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 8:26 ب.ظ

تله های حشره گیر نوری , سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

تله های حشره گیر نوری

کاربرد تله های حشره گیر نوری و انواع آن

تله حشره گیر نوری چیست ؟

تله های حشره گیر نوری برای کنترل کردن حشراتی که پرواز میکنند کاربرد دارند و بدلیل پراکنده کردن نور فرابنفش در اصطلاح آن را black light می نامند. و در نتیجه به لامپ هایی که این اشعه را تولید می کنند نیز black light می گویند .این نور برای حشرات جذاب است به این صورت که حشراتی مثل مگس و شب پره به داخل تله کشیده شده و یا در اثر تخلیه الکتریکی یا افتادن روی صفحه های چسبناک از بین می روند.

انواع تله های حشره گیر نوری

تله های با تخلیه الکتریکی ( ZIP ZAP )
تله های با صفحات چسبناک

وجود نور محیط در اتاق یا فضایی که تله های نوری در آن نصب شده است بسیار اهمیت دارد و در صورت نبود نور محیطی مگسها از فاصله ۷/۵ متری و شب پره ها از فاصله حدود ۳۰ متری جذب این تله ها می شوند. در بعضی از اماکن تهیه مواد غذایی از لامپهای فلورسنت استفاده می شود که البته بی تاثیر نیست اما آن تاثیر مورد انتظار را نیز بر آورده نمی کند.
از نظر محل نصب هر دو قسم اصلی تله های نوری به انواع دیگری تقسیم بندی می شوند که شامل انواع آویزی از سقف، دو سویه، آویز به دیوار، سه گوش و مدل چسب دار دکوری نام برد.

کاربردها

تله های نوری علاوه بر از بین بردن حشرات هوا زی یه سیستم هشدار دهنده نیز هستند که در صورت ازدیاد حشره ها اقدامات بهداشتی و کنترلی صورت گیرد. برای این هدف تله هایی با صفحات چسبناک بهتر هستند به این دلیل که تله های با تخلیه الکتریکی حشرات را منهدم کرده و تشخیص نوع حشره در آن برای فرد عادی مشکل است. تله ها با صفحات چسبدار  باید هفته ای یک بار تمیز کرد زیرا باعث تجمع سوسک ها و دیگر حشرات پوسیده خوار می شوند.

اطلاعات بسیار مناسبی را می توان از نمونه های حشرات جمع شده از تله ها بدست آورد که در زیر مثالهایی را ارائه می کنیم:

– اگر تعداد زیادی مگس خانگی در تله افتاده باشد دلیل بر وجود یک محل نشو نما در نزدیکی محل نصب تله است.
– اگر تله مورچه اصطلاحا بالدار صید کرده باشد لانه ای از مورچه ها در همان نزدیکی وجود دارد.
– اگر تله اتفاقا پشه صید کرده باشد احتمالا در هنگام غروب در محل باز مانده است.

در مبحث بعدی در مورد نگهداری و نصب این تله ها صحبت خواهیم کرد.

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران ، تب راجعه کنه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *