بیماری تیفوس

  • موضوع :
  • نویسنده : مدیر وبسایت
  • در : 6:28 ب.ظ

بیماری تیفوس ,سمپاشی سوسک , سمپاشی سوسک ریز , سمپاشیشرکت معتبر سمپاشیشرکت معتبر سمپاشی سوسک آشپزخانهسمپاشی در تهرانگندزدایی اصولیسمپاشی منازل , سمپاشی سوسک منازل , سمپاشی موشسمپاشی ساس , سمپاشی , سمپاشی سوسک فاضلاب , سمپاشی مورچه  , موریانه , سمپاشی موریانه , ضرورت سمپاشی مورچه , زندگی مورچه ها

بیماری تیفوس ، بیماری منتقله از شپش ، بیماری منتقله از موش ،بیماری منتقله از حشرات ، تیفوس موشی، تیفوس شپشی، تیفوس آندمیک

بیماری تیفوس

این بیماری از جمله بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و توسط موش یا شپش به انسان منتقل می شود .تیفوس منتقله از موش از تیفوس شپشی خفیف تر می باشد .
طریقه انتقال از طریق شپش بدین صورت است که شپش از بدن انسان آلوده خونخواری کرده و خود آلوده به بیماری می شود . فرد دیگر نیز با کشتن شپش آلوده بر روی بدن و یا بو کردن گرد و غبار و یا مدفوع شپش آلوده و یا خراشیدن پوست و تلقیح مد فوع آلوده شپش به خود به این بیماری آلوده می شود .

شپش آلوده به بیماری پس از چند روز جان خود را از دست میدهد ولی ممکن است میکروب بیماری تا مدتها در بدن شپش بماند و باعث آلودگی دیگران شود .
در انسان نیز میکروب به صورت عفونتی پنهان می تواند بدون نشانه ای سالها بماند و بعدها بروز کند . نوع شپشی این بیماری در مناطق سرد و در شرایط زندگی غیر بهداشتی شایعتر است.

بیماری تیفوس موشی یا آندمیک

این بیماری توسط موش به انسان منتقل میشود . این بیماری در خود موش به صورت پنهان بوده و کشنده نیست . انتقال این بیماری به انسان از طریق کک موش می باشد . سرگردانی کک موش باعث انتقال عفونت به انسان می شود .
بیماری تیفوس موشی در مناطقی مسکونی انسان که موش زیاد است و در اواخر تابستان و فصل پاییز شایعتر است .

بهترین راه پیشگیری و کنترل این بیماری رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط و همچنین سم پاشی اماکن و لباسهای آلوده می باشد.

افرادی که با بیماری تماس داشته اند نیز باید تحت کنترل قرار گیرند . بعد از آنکه بیمار ، البسه و محل زندگی و تما سهای خا نوادگی عاری از شپش یا کنه شدند نیاز به جدا سازی بیمار نیست.

سمپاشی نگارین

 

سمپاشی سوسک ، سمپاشی موش ، سمپاشی سوسک فاضلاب ، سمپاشی منازل ، سمپاشی در تهران، شپشک برنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *